Żłobek przy ulicy Wienieckiej zawiesza działalność z powodu COVID-19

  • 17.09.2020, 15:30 (aktualizacja 17.09.2020, 16:58)
  • B.B.
Żłobek przy ulicy Wienieckiej zawiesza działalność z powodu COVID-19 B.B.

W ciągu ostatniego tygodnia do mieszkańców naszego miasta docierają kolejne informacje o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. W miniony piątek Wojewódzki Szpital Specjalistyczny poinformował o kilkudziesięciu potwierdzonych przypadkach zarażenie wirusem. W poniedziałek Zastępca Prezydenta Barbara Moraczewska donosiła o 20 nauczycielach ze Szkoły Podstawowej, którzy trafili na kwarantannę. Niektóre klasy w włocławskich placówkach edukacyjnych wróciły do nauczania zdalnego. Dzisiaj Urząd Miasta poinformował o zawieszeniu pracy w żłobku przy ulicy Wienieckiej.

"Miejski Zespół Żłobków we Włocławku, działając na podstawie Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 (Dz. U. z 2020, poz. 652 z późn. zm.) uprzejmie informuje, że po uzyskani pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włocławku i zgody organu prowadzącego podjął decyzję o zawieszeniu sprawowania opieki oraz prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych dla wszystkich dzieci w żłobku miejskim przy ul. Wienieckiej 34a we Włocławku w okresie od 17 września 2020 roku do 18 września 2020 roku." - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Włocławek

Niepokojące wieści płyną również z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.

"W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy informujemy, że w placówce są 2 ogniska zakażeń koronawirusem. Na Oddziale Diagnostyczno-Obserwacyjnym Gruźlicy i Chorób Płuc oraz na Oddziale Chorób Płuc i Niewydolności Oddychania. Zakażone są 32 osoby, w tym 20 osób z personelu i 12 pacjentów. Kwarantanną objętych zostało 49 osób." - informuje Adrian Mól rzecznik prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

We Włocławku 79 osób zostało zakażonych koronawirusem, a w powiecie włocławskim 62. W sumie w naszym województwie dotychczas zachorowało 1703 osoby, 57 zmarło.

B.B.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe