Wierzby w Parku Sienkiewicza usychają. Ratusz potwierdza, że zaatakował je grzyb

  • 17.09.2020, 16:40 (aktualizacja 17.09.2020, 18:44)
  • B.B.
Wierzby w Parku Sienkiewicza usychają. Ratusz potwierdza, że zaatakował… B.B.

Z naszą redakcją skontaktowała się Pani Ewa, mieszkanka Włocławka. Kobieta jest zaniepokojona stanem wierzb w Parku Sienkiewicza. Pani Ewa jest zdania, że drzewa wyglądają na chore.

"Mam prośbę do Państwa. Poruszacie temat schnących wierzb w Parku Sienkiewicza. Wygląda jakby coś je zaatakowało. Jakaś choroba. Prawie wszystkie wyglądają bardzo źle. Może trzeba by było, aby jakiś znawca zobaczył aby je uratować. " - pisze nasza Czytelniczka

Udaliśmy się do Parku Sienkiewicza, by przekonać się, czy rzeczywiście drzewa wyglądają na chore. Większość wierzb usycha. Widać to zwłaszcza na tle pozostałych drzew rosnących w parku, które nadal są zielone. Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta z pytaniem o stan wierzb w Parku Sienkiewicza.

"Z oceny Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Włocławek wynika, że osobniki w przeważającej części posiadają objawy chorób grzybowych, bytowania szkodników oraz owocniki grzybów patogennych. W związku z powyższym zaplanowane są działania polegające na zabiegach fitosanitarnych mających na celu poprawę stanu zdrowotnego wierzb." - czytamy w odpowiedzi Urzędu Miasta

Trzeba przyznać, że Pani Ewa dobrze rozpoznała stan zdrowia wierzb. Wydział Gospodarki Komunalnej przyznał, że drzewa są chore. Pozostaje mieć nadzieję, zabiegi mające chronić rośliny przed chorobami i zakażeniami przyniosą spodziewane efekty.

B.B.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mała Mi
Mała Mi 17.09.2020, 21:36
W Wydziale Gospodarki Komunalnej nie ma żadnego specjalisty ochrony roślin, żadnego fitopatologa. Jeżeli rośliny mają objawy chorób grzybowych, to logiczne jest , że na tkankach są zarodniki. Na stosowanie fungicydów jest już za późno.

Pozostałe