Jest pozew o odebranie praw rodzicielskich mężczyźnie, który staranował busa. Podróżowała w nim jego żona z dziećmi

  • 20.09.2020, 19:50 (aktualizacja 20.09.2020, 21:27)
  • B.B.
Jest pozew o odebranie praw rodzicielskich mężczyźnie, który staranował… fot. Sebastian Kopaczak

Pod koniec lipca w Łagiewnikach (dolnośląskie) auto osobowe marki Audi staranowało busa przewożącego czworo dzieci i trójkę dorosłych. Rodzina jechała do Włocławka. Matka, babcia, czwórka dzieci i kierowca wynajętego busa zostali zepchnięci z drogi przez 32-letniego ojca dzieci. Pomiędzy małżonkami się nie układało. Mężczyzna nadużywał alkoholu. Kobieta planowała odejść i wrócić do Włocławka, gdzie mieszka jej matka. Na wyjazd zdecydowała się rano, gdy mąż był w pracy. Gdy dowiedział się od najbliższej rodziny, że kobieta wyjeżdża wyszedł z pracy i ruszył w "pościg". W busa wjechał z dużą prędkością i swoim autem zepchnął pojazd na płot pobliskiej posesji. Patryk W. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Następnego dnia  prokuratura postawiła sprawcy zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczestników wypadku, za co grozi mu kara do ośmiu lat więzienia. Żadnemu z pasażerów busa na szczęście nic się nie stało. 

Po całym zajściu kobieta zdecydowała się odebrać prawa rodzicielskie ojcu. Złożyła również pozew o rozwód i alimenty. Włocławiankę reprezentuje adwokat Piotr Mokry, czy istnieją szanse na odebranie władzy rodzicielskiej sprawcy kolizji?

"W tym przypadku z całą pewnością można mówić o rażącym zaniedbywaniu przez ojca dzieci obowiązków rodzicielskich w sensie art. 111 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Dodatkowo w realiach niniejszej sprawy sprawca stoi pod zarzutem popełnienia czynów karalnych przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, dodajmy czynów przestępnych o dużym ciężarze gatunkowym. Odpowiadając zatem wprost na Pani pytanie, są duże szanse ku temu, aby Sąd podzielił postulat mojej mandantki i pozbawił ojca dzieci wykonywania władzy rodzicielskiej."- twierdzi adwokat Piotr Mokry

Ustaliliśmy, że sprawa jest obecnie na etapie postępowania przygotowawczego w prokuraturze. Chociaż obydwaj kierowcy zbadani alkomatem na miejscu byli trzeźwi prokuratura wystąpiła do laboratorium o zbadanie krwi sprawcy kolizji pod kątem obecności innych środków o charakterze odurzającym. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie. Pozew kobiety został złożony do Sądu Okręgowego we Włocławku.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe