Wojskowe Centrum Rekrutacji rozpoczęło działalność

  • 22.09.2020, 14:51 (aktualizacja 24.09.2020, 11:40)
  • B.B.
Wojskowe Centrum Rekrutacji rozpoczęło działalność B.B.

Dzisiaj pierwsi kandydaci na żołnierzy stawili się w Wojskowym Centrum Rekrutacji we Włocławku, znajdującego się w Wojskowej Komendzie Uzupełnień. W tym miejscu przyszli wojskowi odbywają rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz zostają zbadani przez komisję lekarską.

"Na bazie Wojskowej Komendy Uzupełnień we Włocławku zostało uruchomione Wojskowe Centrum Rekrutacji. Jest to drugie Centrum w województwie kujawsko-pomorskim, w którym przyszli żołnierze będą mogli uzyskać kartę powołania do służby przygotowawczej. W ciągu jednego, maksymalnie dwóch dni, ochotnicy przejdą rozmowę kwalifikacyjną, badania lekarskie i psychologiczne. Po uzyskania pozytywnej opinii specjalistów przyszły żołnierz otrzyma Kartę Powołania do Służby, z którą uda się do jednostki wojskowej." - informuje mjr Krzysztof Klugiewicz Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień

Celem Wojskowego Centrum Rekrutacji jest skrócenie czasu i uprościć proces powołania do czynnej służby wojskowej. Kolejnym etapem na ścieżce kariery w wojsku jest liczący do 30 dni okres służby przygotowawczej. Zainteresowanie wstąpieniem w szeregi Sił Zbrojnych jest duże.

"W dniach 22-23 września WCR we Włocławku sprawdzi przydatność dla armii kilkudziesięciu kandydatów na żołnierzy, którzy uprzednio zarejestrowali się na portalu rekrutacyjnym. Po otrzymaniu Karty Powołania, a przed odbyciem służby przygotowawczej, ochotnicy musza odbyć szkolenie elearningowe, by zapoznać się z wiadomościami z różnych przedmiotów i dziedzin wojskowym." - dodaje mjr Krzysztof Klugiewicz Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień

Po zakończeniu Szkolenia Podstawowego i złożeniu Przysięgi Wojskowej kandydat, już jako żołnierz zostanie przeniesiony do rezerwy. Następnie, zainteresowani służbą zawodową zostaną zapoznani z wolnym stanowiskami w wybranych jednostkach wojskowych.

B.B.

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe