Mariusz Szczygieł na obchodach 70 -lecia Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim

  • 16.11.2018, 19:39 (aktualizacja 17.11.2018, 21:50)
  • Bogna Obałkowska
Mariusz Szczygieł na obchodach 70 -lecia Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim

Piątkowe popołudnie w Brześciu Kujawskim zdominowała wizyta Mariusza Szczygła znanego z programu "Na każdy temat", emitowanego przed laty na antenie Polsatu. Program w latach '90 należał do jednego z najpopularniejszych w telewizji i był jednym z pierwszych talk-show w Polsce. Po zakończeniu w roku 2002 przygody z programem "Na każdy temat" Mariusz Szczygieł zajął się pracą akademicką. Wykładał przedmioty związane z zawodem dziennikarza. Pracował jednocześnie jako dziennikarz m.in w Gazecie Wyborczej. Pisał również książki. Od 2002 roku na rynek czytelniczy wprowadził osiem tytułów. W siedzibie biblioteki przy ul. Krakowskiej 14 b w Brześciu promował swoje najnowsze dzieło pod tytułem "Nie ma". Książka jak twierdzi sam autor traktuje o tym, że w swoim życiu często widzimy jak wielu rzeczy "nie ma" i radzi jak godzić się z tym faktem. W książce przeczytać możemy również o przypadkach gdy "nie ma" zmieniło się w "ma".

Do brzeskiej biblioteki Mariusz Szczygieł zawitał za sprawą dyrektor Anny Kozickiej, która zorganizowała spotkanie z czytelnikami w związku z 70- leciem istnienia biblioteki. Gościa zdumiała bezpośredniość zgromadzonych w gmachu biblioteki. 

"Jestem po raz pierwszy w Brześciu(...) Muszę powiedzieć, że jest to zaskoczenie, ponieważ pierwszy raz mi się zdarzyło, że publiczność zadawała od razu pytania. Po prostu publiczność w Brześciu sama poprowadziła sobie spotkanie ze mną, co było bardzo przyjemne, bo najczęściej ludzie krępują się, wstydzą, boją, albo czekają, aż się skończy. Tu wszyscy są otwarci, serdeczni i chętni do rozmowy."

Miłośnicy twórczości Mariusza Szczygła po zakończonym spotkaniu mogli porozmawiać z autorem, zrobić pamiątkową fotografię czy poprosić o autograf. Wczorajsze spotkanie było jednym z szeregu wydarzeń kulturalnych jakie zaplanowano w związku z tegorocznymi obchodami 70 -lecia istnienia Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim.

 

Bogna Obałkowska

Zdjęcia (70)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe