Wypożyczali auta na fałszywe dokumenty, a potem rozbierali i sprzedawali na części

  • 09.10.2020, 00:32
  • informacja prasowa
Wypożyczali auta na fałszywe dokumenty, a potem rozbierali i sprzedawali…

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową rozbili grupę przestępczą. Tym razem proceder polegał na wypożyczaniu aut na podstawie sfałszowanych dokumentów, a następnie ich rozbieraniu i sprzedaży na części. Wpadło siedem osób, a straty wyniosły co najmniej 600 tys. złotych.

Jak wynika z materiału dowodowego, proceder polegał na wypożyczaniu dostawczych samochodów na podstawie sfałszowanych dokumentów. Następnie auta trafiały do „dziupli”, gdzie były rozbierane na części, a przede wszystkim pozbawiane GPS-ów. Wypożyczenie auta na podstawie trefnego dokumentu dawało złodziejom „czas”. Najczęściej właściciele wypożyczalni dopiero po kilku dniach orientowali się, że padli ofiarą oszustwa, co dawało przestępcom czas na działanie.

Praca policjantów pozwoliła na wytypowanie członków zorganizowanej grupy przestępczej oraz osobę, która mogła nią kierować. Mężczyzna, spod Elbląga, wskazywał członkom grupy, jakie auto należy wypożyczyć, a także organizował miejsca, gdzie były one rozbierane na części. Wszyscy mieli ściśle określone role. Wiadomo było kto wypożycza auto, kto je rozkręca, a kto je „pilotuje”. Ostatecznie zatrzymano 7 osób, mieszkańców województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, w wieku od 28 do 54 lat. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw, paserstwa oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Sześciu mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Jak wynika z materiału dowodowego, grupa działała na terenie ośmiu województw: zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, podlaskiego, małopolskiego i kujawsko-pomorskiego, powodując straty na kwotę co najmniej 680 tys. złotych. Podczas przeszukań zabezpieczono części od różnych samochodów, w większości dostawczych, renault master, trafic oraz vw crafter.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

informacja prasowa

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe