Miejska Biblioteka Publiczna stała się właścicielem pamiątek po Zdzisławie Arentowiczu

  • 09.10.2020, 17:41 (aktualizacja 09.10.2020, 17:45)
  • B.B.
Miejska Biblioteka Publiczna stała się właścicielem pamiątek po Zdzisławie Arentowiczu biblioteka.wloclawek.pl

Od dziś Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza stała się właścicielem właścicielem materiałów archiwalnych, spuścizn, pamiątek oraz innych przedmiotów związanych ze swoim patronem. Dotychczas przedmioty te znajdowały się gablotach biblioteki, jednak instytucja nie była ich właścicielem. Dziś ten stan rzeczy uległ zmianie. Wnuczka Zdzisława Arentowicza, Pani Danuta Arentowicz-Lewandowska przekazała pamiątki po swoim dziadku bibliotece na własność. Wśród nich znajdują się m. in. maszyna do pisania, zdjęcia, legitymacje Pana Arentowicza, świadectwo szkolne.

Warto podkreślić, że 8 listopada będzie przypadała 130 rocznica urodzin Zdzisława Arentowicza, który jest patronem Miejskiej Biblioteki Publicznej od 15 lat.

B.B.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ewa
ewa 09.10.2020, 18:05
Biblioteka dumnie ogłasza, że jest opiekunem grobu swego patrona. Szkoda tylko, że ten grób obecnie bardziej przypomina... śmietnik.

Pozostałe