Lipnowscy policjanci rozpracowali grupę przestępczą

  • 09.10.2020, 20:10
  • informacja prasowa
Lipnowscy policjanci rozpracowali grupę przestępczą fot. policja

Do  rozboju  w  jednym  z  lipnowskich sklepów doszło w kwietniu tego roku. Wówczas, dwóch  mężczyzn  weszło  do  sklepu  i  zajęli uwagę sprzedawczyni „robiąc zakupy”. Kiedy  ekspedientka przygotowywała zamówione jedzenie, zauważyła jak jeden z mężczyzn wychodzi z pomieszczeń magazynowych sklepu. Po tym mężczyźni próbowali wyjść ze sklepu. Gdy  na drodze stanął im inny klient, grożąc mu nożem  uciekli.  Dodatkowo zabrali  pieniądze w kwocie ponad 7 tysięcy złotych.
Policjanci  dotarli  do  monitoringu, na którym widoczny był wizerunek sprawców, ale mimo jego publikacji i podania do wiadomości rysopisu sprawców, nie zostali oni rozpoznani. 
Lipnowscy kryminalni nie dali jednak za wygraną. Podobne kradzieże, jak ustalili, miały miejsce także w innych miastach i w sklepach tej samej sieci. Działania kryminalnych i współpraca  z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy doprowadziły do ustalenia prawdopodobnych sprawców przestępstw. 
Pierwszego  z  nich policjanci  zatrzymali w poniedziałek (05.10.20 r.)  na drodze  pomiędzy Opolem, a Kędzierzynem-Koźlem. Był to 47-letni mieszkaniec Opola. Dwóch kolejnych  sprawców  wpadło  w ręce policjantów   następnego dnia. Obaj to mieszkańcy  Kędzierzyna-Koźla. 
Policjanci  ustalili,  że grupa przestępcza, której byli członkami, dokonała kradzieży rozbójniczej na terenie Lipna i kradzieży sklepowych na terenie Bydgoszczy, Torunia oraz Nysy. Nie wykluczone więc, że sprawcy usłyszą kolejne zarzuty. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzież rozbójniczą grozi im do 10 lat więzienia. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe miesiące spędzą w areszcie

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe