czwartek, 28 marca 2024 15:12

7. Półmaraton Włocławek za nami

Autor: B.B.

Za nami 7. Półmaraton Włocławek. Mimo niesprzyjającej pogody zawodniczki i zawodnicy stawili się na linii startu, by rywalizować o najwyższy stopień na podium. Bieg otworzyła Zastępca Prezydent Włocławka, Barbara Moraczewska.

"Szanowni Państwo, cieszę się,że możemy się spotkać na tak ważnej imprezie jak Półmaraton Włocławski, tym razem w nieco innym wydaniu, ale myślę, że każdy coś tu dla siebie znajdzie i będziemy się fajnie bawić, pomimo tej pogody. Życzę wszystkim dobiegnięcia do mety i osiągnięcia sukcesów." - powiedziała Barbara Moraczewska, Zastępca Prezydenta Włocławka

Rzeczywiście, mimo padającego deszczu zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi zawodnicy stanęli do sportowej rywalizacji. Wszyscy zostali nagrodzeni za wysiłek włożony w zawody. Młodsi zawodnicy biegli rzecz jasna na mniejszym dystansie niż ich starsi koledzy i koleżanki. Każdy rywalizujący zwyciężył. Pokonując warunki pogodowe i własne słabości.

Wyniki dołączymy wkrótce.

aktualizacja 13.10.2020

Tegoroczny 7. ANWIL Półmaraton Włocławek rozgrywany był w trudnych okolicznościach związanych z epidemią, a swoje dołożyła jeszcze kapryśna pogoda. Kto dostosował się do reżimu sanitarnego zarządzonego przez organizatorów i nie przestraszył się deszczowej aury, może z satysfakcją powiedzieć, że brał udział w bardzo udanych zawodach. Złożyły się na nie przede wszystkim atmosfera pięknie oświetlonego stadionu i ciekawa formuła sztafety w półmaratonie. Tradycyjnie, imprezę otworzyły biegi dzieci. Najmłodsi pokonali pół okrążenia, najstarsi zmierzyli się dystansem trzy razy dłuższym. Elementem wspólnym były upominki od sponsora strategicznego imprezy, firmy ANWIL S.A. Otrzymał je każdy uczestnik, bez względu na miejsce zajęte w wyścigu. W drugim etapie imprezy biegano na dystansie 10 000 m. Najpierw, wśród Pań wygrała Mariola Sudzińska (37:03,35), a następnie w gronie mężczyzn najlepszy okazał się Adrian Przybyła (33:09,37). W blasku jupiterów rozegrany został wyścig finałowy na dystansie 21,0975 km. Czterdzieści sześcioosobowych sztafet stanęło na starcie z bardzo różnym podejściem. Jedni biegli niczym profesjonaliści notując znakomite czasy, innym do szczęścia wystarczyło ukończenie wyścigu. Przy dekoracjach i podczas wręczania nagród (najwyższa w kwocie 1800 zł) wszyscy zgodnie przyznawali, że specyficzna sztafetowa formuła ma swój urok. Pojawiły się nawet głosy, że warto by przy niej pozostać także w kolejnych latach. 7. ANWIL Półmaraton Włocławek wygrała ekipa z Kurzętnika przed drużynami z miejscowości Malanów i Powidz. Organizatorem imprezy był Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra Włocławek, a sponsorem Strategicznym ANWIL S.A. Impreza odbyła się przy wsparciu Miasta Włocławek.