Bartłomiej Kołodziej został uhonorowany, jego imieniem nazwano rondo

  • 12.10.2020, 13:27 (aktualizacja 12.10.2020, 18:39)
  • B.B.
Bartłomiej Kołodziej został uhonorowany, jego imieniem nazwano rondo B.B.

Dzisiaj o godzinie 11:00 rondu u zbiegu ulic Kapitulnej i Obwodowej nadano imię Bartłomieja Kołodzieja. W uroczystym odsłonięciu tablicy wzięli udział przedstawiciele władz miejskich m. in. Prezydent Marek Wojtkowski, Zastępca Prezydenta Domicela Kopaczewska oraz rodzina Bartłomieja Kołodzieja, syn Jan Kołodziej oraz siostra Anna Liberek.

"Myślę, że większość z nas wie, jak był to wartościowy człowiek. Powiem tylko tyle, że zapisał się i w działalności zawodowej i działalności publicznej w naszym mieście. Był państwowcem, a takich ludzi jest coraz mniej. Dlatego dla mnie jest to niezwykły moment, abstrahując od osobistej znajomości, że namiastka jego pozostaje we Włocławku, w postaci bardzo uczęszczanego ronda. Bardzo się cieszę, że możemy w ten sposób uhonorować pamięć Bartłomieja Kołodzieja." - powiedział Prezydent Marek Wojtkowski

Bartłomiej Antoni Kołodziej z wykształcenia był architektem. Od 1994 roku był związany z Instytutem Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Był senatorem na Sejm I kadencji. Następnie był radnym sejmiku kujawsko-pomorskiego, a latach 2002-2006 radnym Rady Miasta.

"W imieniu całej całej rodziny chciałam gorąco podziękować za kolejny dowód pamięci o Bartku. (...) Pamiętamy, że Bartek był zaangażowany w politykę ogólnopolską, ale sprawy Włocławka były mu szczególnie bliskie. Jeśli chodzi o zmiany nazw ulic, wszyscy pamiętamy, że Bartek był zaangażowany w powrót do nazw historycznych, Kruczej, Żabiej. Myślę, że upamiętnienie go w ten sposób jest bardzo ważne." - powiedziała siostra Bartłomieja Kołodzieja, Pani Anna Liberek

Bartłomiej Kołodziej zmarł 11 października 2011 r we Włocławku.

B.B.

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe