Prawie 600 włocławian znajduje się na kwarantannie - informuje prezydent miasta

  • 12.10.2020, 19:22 (aktualizacja 12.10.2020, 20:41)
  • B.B.
Prawie 600 włocławian znajduje się na kwarantannie - informuje prezydent miasta materiały Urząd Miasta Włocławek

Prezydent Marek Wojtkowski o godzinie 13:00 na konferencji online poinformował mieszkańców o sytuacji pandemicznej w naszym mieście. Od soboty w całym kraju została wprowadzona żółta strefa obostrzeń. W miejscach publicznych obowiązkowe jest noszenie maseczek bądź przyłbic zakrywających usta i nos.

"Jeśli chodzi o najnowsze informacje, to w naszym kraju odnotowano prawie 4400 nowych zachorowań. W województwie kujawsko-pomorskim 258, we Włocławku aktywnych osób, które rzeczywiście chorują jest 128 i prawie 600 osób na kwarantannie. Niestety zanotowaliśmy  jak do tej pory 8 zgonów. Były to najczęściej osoby, które posiadały tzw. choroby współistniejące, ale mimo wszystko to zagrożenie jest poważne. Jeśli chodzi o funkcjonowanie jednostek Urzędu Miasta to nie wprowadzamy nowych ograniczeń, ale chciałbym powiedzieć, że znowu będą urny, do których Państwo będziecie mogli wrzucać swoje dokumenty. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość." - powiedział Prezydent Marek Wojtkowski

W Włocławskich placówkach edukacyjnych sytuacja jest bardzo dynamiczna. Na chwilę obecną w 7 placówkach wprowadzone jest nauczanie zdalne dla poszczególnych klas. Wyjątkiem jest Zespół Szkół nr 3, gdzie tym modelem nauczania się objęte wszystkie klasy.

Na zakończenie Prezydent apelował o rozwagę i przestrzeganie obostrzeń, mających zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo.

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe