Narzeczona zmarłego w KMP Szymona:"Mam wyniki sekcji z Bydgoszczy(...)Wynika z nich, że Szymon został uduszony"

  • 12.10.2020, 20:23 (aktualizacja 13.10.2020, 19:05)
  • B.B.
Narzeczona zmarłego w KMP Szymona:"Mam wyniki sekcji z Bydgoszczy(...)Wynika z nich, że Szymon został uduszony"

Wracamy do sprawy śmierci 38-letniego Szymona Komorowskiego, który 25 lutego 2020 roku zmarł w budynku Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Przypomnijmy - włocławianin został zatrzymany w związku ze sprawą narkotykową. Podczas czynności wykonywanych w pomieszczeniu dla zatrzymanych, jak informowała wówczas rzecznik policji Monika Chlebicz, "stał się agresywny, nie wykonywał poleceń policjantów, więc zmuszeni byli do użycia siły fizycznej. W pewnym momencie w czasie interwencji mężczyzna stracił przytomność. Pomocy udzielili mu sami policjanci, a następnie załoga karetki pogotowia. Niestety ratownicy stwierdzili zgon". 

O godz. 3.00 rodzina została poinformowana o śmierci Szymona. Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Słupsku, po tym  jak włocławska prokuratura poprosiła o wyłączenie ze sprawy. 

Narzeczona 38-letniego Szymona, pani Julita, po zajściu w rozmowie z naszym portalem relacjonowała, że policjanci zatrzymali Szymona i przeszukali pod kątem posiadania narkotyków, jednak nic nie znaleźli. Przeszukano także mieszkanie obojga narzeczonych oraz mieszkanie ojca zatrzymanego. Nigdzie nie znaleziono, jak twierdzi p. Julita obecności niedozwolonych substancji. Mimo to mężczyznę zatrzymano do przesłuchania.

Wyniki pierwszej sekcji zwłok wykazały, że Szymon, zmarł na skutek niewydolności krążeniowo-oddechowej, jednak prokurator ze Słupska zlecił ponowną sekcję zwłok. Jak informuje Pani Julita, która po śmierci narzeczonego zapowiadała, że nie spocznie dopóki nie wyjaśni sprawy są wyniki drugiej sekcji, na które bardzo długo czekała:

"Mam wyniki sekcji z Bydgoszczy, dostał je już Prokurator. Wynika z nich, że Szymon został uduszony. Teraz Prokurator ze Słupska złożył wniosek do Bydgoszczy o opinię uzupełniającą. Ta opinia ma być wydana do 16 października. Prokurator zwrócił się z pytaniem, czy to uduszenie zostało wykonane dłonią, łokciem, kolanem i z której strony. Walczę i im nie odpuszczę." - dodaje Pani Julita

Sprawą interesowały się media ogólnopolskie, pod lupę sytuację we Włocławku wziął również Rzecznik Praw Obywatelskich, który w piśmie do komendanta Głównego Policji pisał:

"Niepokojące jest, że w tej samej Komendzie Miejskiej Policji dochodzi w stosunkowo niedługim czasie do kolejnego zgonu zatrzymanego, zaś w czynnościach z udziałem obu zmarłych zatrzymanych miał brać udział ten sam funkcjonariusz"

Jutro skontaktujemy się z rzecznikiem prokuratury w Słupsku i zapytamy o postępy w śledztwie. 

Na temat sprawy Szymona pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ

AKTUALIZACJA

"Prokuratura oczekuje na uzupełniającą opinię biegłego z dziedziny medycyny sądowej. Celem tej opinii jest ustalenie dokładnej przyczyny i mechanizmu śmierci Szymona. Biegły musi się odnieść do obrażeń wykrytych podczas sekcji zwłok. Tą opinię Prokuratura ma nadzieję otrzymać do połowy listopada. Jest to w tym momencie kluczowy dowód, który zadecyduje, w którym kierunku śledztwo będzie prowadzone." - informuje Prokurator Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku


 

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wkurzony
wkurzony 14.10.2020, 07:50
KIEDY RUSZAMY POD GMACH POLICJI
qwerty
qwerty 12.10.2020, 22:57
coraz blizej swieta
Qwerty
Qwerty 12.10.2020, 22:39
Coraz bliżej prawdy. Życzę duzo sił bliskim do dalszej walki i sprawiedliwej kary dla oprawców.

Pozostałe