Straż Miejska przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie

  • 15.10.2020, 14:27 (aktualizacja 15.10.2020, 14:30)
  • B.B.
Straż Miejska przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie

W związku z pismem, którym zwrócił się do Straży Miejskiej Powiatowy lekarz Weterynarii we Włocławku, z prośbą o rozpowszechnienie jego treści, municypalni przypominają właścicielom i posiadaczom psów oraz ich opiekunom, o obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie, o którym jest mowa w art. 56 ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz.U. 2020.1421 t.j.).

"Zgodnie z zapisem ustawy, psy powyżej 3 miesiąca życia, na obszarze całego kraju podlegają obowiązkowemu szczepieniu ochronnemu przeciwko wściekliźnie. Posiadacze psów są zobowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż, co 12 miesięcy, od dnia ostatniego szczepienia. Jednocześnie zgodnie z art. 85 ust. 1a cytowanej ustawy przypominamy, że podlega karze grzywny, kto uchyla się od obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie." - informuje Dariusz Rębiałkowski rzecznik prasowy Straży Miejskiej

W bieżącym roku strażnicy miejscy ujawnili 55 przypadków braku aktualnych zaświadczeń o zaszczepieniu psów przeciwko wściekliźnie, z tytułu czego, nałożyli 26 mandatów karnych, i skierowali jeden wniosek do Sądu Rejonowego we Włocławku o ukaranie.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe