Włocławek w czerwonej strefie. Jakie będą nowe obostrzenia?

  • 15.10.2020, 18:06 (aktualizacja 15.10.2020, 19:12)
  • B.B.
Włocławek w czerwonej strefie. Jakie będą nowe obostrzenia?

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali, które miasta i powiaty od 17 października znajdą się w czerwonej strefie. Wśród nich znalazł się Włocławek oraz powiat włocławski. Jakie obostrzenia wejdą w życie w naszym mieście? Ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 na 1 kasę. Działalność gastronomiczna jedynie w godzinach od 6:00 do 21:00, później posiłki tylko na wynos, zajęty może być co drugi stolik. W transporcie publicznym zajętych może być 50% miejsc siedzących, bądź 30% wszystkich. Zgromadzenia publiczne od 17 października będą maksymalnie liczyć 10 osób. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe przejdą na nauczanie zdalne. Wydarzenia sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności. Baseny, aquaparki i siłownie będą nieczynne. Od 19 października organizacja imprez okolicznościowych, takich jak wesela, będzie zakazana.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kobieta w ciazy
Kobieta w ciazy 20.10.2020, 10:46
A ja mam pytanie czy porodówka we Włocławskim szpitalu została otwarta?
REALISTA
REALISTA 15.10.2020, 23:13
Jakże celny choć momentami nieelegancki komentarz do oficjalnej rządowej informacji, że wobec pandemii stajemy się sprzętowo, kadrowo i organizacyjnie niewydolni. Horror! 08.10.2020, 07:01
A może ten otumaniony naród tego właśnie potrzebuje? Ani ułaskawienie Kamińskiego, ani łamanie konstytucji, ani polowanie na Tuleyę, ani konie w Janowie, ani puszcza, ani 70 baniek Sasina i 200 Szumowiny, ani fak Lichockiej, ani 2 mld na TVP, ani łaszenie się do faszoli, ani dwórki Gapy, ani wieże, ani Dama z łasiczką, ani loty Kuchcińskiego i burdel Banasia, ani polska milicja grzebiąca w ***ch ekologów, ani śmieci z czterech stron świata, ani olani ciepłym moczem niepełnosprawni, lekarze rezydenci i nauczyciele, ani reforma (he he) Zalewskiej, ani Maciora ze swoimi pupilami, ani rozkopywanie grobów, nic, kuźwa, nic Polaka nie rusza.
Może więc dobrze, że nadszedł czas, gdy będzie patrzył jak dusi mu się matka, ojciec, dziecko, na parkingu przed szpitalem, w tłumie innych, jemu podobnych, bez "szmat na ryju", i poczuje tę je..ną bezsilność i gniew, i zobaczy, kuźwa, poczuje, poczuje we flakach co wybrał, co olał, co obśmiał jak norka, i może będzie z tej niemocy wył, i walił głową w beton i modlił się do swojego narodowego boga, też Polaka, jezuska z Podkarpacia, a jezusek ustami spasionych hierarchów powie "bądź pokorny", i też pokaże mu faka, i wtedy coś do jego zakutego, zaczadzonego, pustego łba dotrze, i pojmie w końcu, dozna objawienia, że został ordynarnie wyrypany, on i jego bliscy i Polska?
Może tego ten kraj potrzebuje?
obsztyfitykultykiewicz
obsztyfitykultykiewicz 15.10.2020, 22:35
Cyrku ciąg dalszy, tylko teraz bieda będzie zabijać...

Pozostałe