Powiatowy Urząd Pracy zawiesza bezpośrednią obsługę klientów

 • 18.10.2020, 02:27 (aktualizacja 18.10.2020, 02:32)
 • PUP Włocławek
Powiatowy Urząd Pracy zawiesza bezpośrednią obsługę klientów

PUP we Włocławku czasowo zmienia model swojego funkcjonowania. Od poniedziałku, 19 października 2020 r., w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, a także troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, pracodawców oraz pracowników publicznych służb zatrudnienia, zawieszona zostaje bezpośrednia obsługa klientów. Oznacza to, że do odwołania, siedziba PUP będzie zamknięta. Sytuacja ta nie oznacza, że włocławskie służby zatrudnienia przerwą pracę. Na bieżąco będą bowiem rozpatrywane wszystkie sprawy, pisma i zgłoszenia przesyłane do PUP za pośrednictwem internetowych formularzy, poczty tradycyjnej oraz elektronicznej, a także wnioski otrzymane telefonicznie Odpowiedzi na otrzymane zapytania oraz wydane decyzje administracyjne przesyłane będą elektronicznie lub tradycyjną pocztą.


Jakie sprawy można załatwić przez Internet?


Mając na uwadze szczególne zainteresowanie usługą rejestracji osób bezrobotnych, przypominamy, że można jej dokonać za pośrednictwem Internetu, przy wykorzystaniu systemu ePUAP oraz podpisu kwalifikowanego (założenie konta ePUAP możliwe jest m.in. za pośrednictwem serwisów internetowych większości banków działających na terenie RP – szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.pz.gov.pl). Co równie istotne, mieszkańców, którzy planują rejestrację w urzędzie w celu uzyskania prawa do ubezpieczenia zdrowotnego, informujemy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, każda osoba, nawet nie podlegająca ubezpieczeniom społecznym, będzie bezpłatnie diagnozowana w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Równocześnie przypominamy o rozbudowanej ofercie usług elektronicznych PUP. Obejmują one m.in. możliwość zgłoszenia:

 • podjęcia pracy,
 • założenia działalności gospodarczej,
 • wyjazdu,
 • rezygnacji ze statusu osoby bezrobotnej,
 • członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego,
 • zmiany danych personalnych i teleadresowych już zarejestrowanych osób
 • wniosku o organizację stażu
 • oferty pracy
 • oświadczenia powierzenia pracy cudzoziemcowi

W sytuacjach wyjątkowych, istnieje możliwość pozostawienia wypełnionej dokumentacji (wniosku, formularza) do pojemnika na dokumenty znajdującego się w głównym wejściu do budynku PUP.
 

Oferty pracy


Zmiany w modelu funkcjonowania nie będą miały wpływu na publikację i aktualizację zgłaszanych do PUP ofert zatrudnienia, które zamieszczane będą w dalszym ciągu na stronie internetowej.

Dodatkowe informacje i pytania


Wszystkie komunikaty o bieżącej działalności PUP, w tym informacja o wznowieniu bezpośredniej obsługi klientów będą publikowane na stronie głównej urzędu – www. wloclawek.praca.gov.pl

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących bieżącej obsługi zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Jesteśmy świadomi trudności, jakie obecna sytuacja powoduje i serdecznie przepraszamy za utrudnienia. Jesteśmy jednak przekonani, że mają one charakter przejściowy.

Dane kontaktowe dostępne są pod adresem: https://wloclawek.praca.gov.pl/urzad/wydzialy

PUP Włocławek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe