Włocławski SOR znów przyjmuje pacjentów. Kryzys na razie zażegnany

  • 20.10.2020, 17:39 (aktualizacja 20.10.2020, 21:53)
  • B.B.
Włocławski SOR znów przyjmuje pacjentów. Kryzys na razie zażegnany archiwum

Rano informowaliśmy Państwa, że z uwagi na dużą liczbę osób zakażonych SARS-CoV-2 Szpitalny Oddział Ratunkowy został zamknięty. Oznaczało to wstrzymanie nagłych przyjęć do włocławskiej lecznicy, oprócz oddziałów: Ginekologiczno-Położniczego, Oddziału Dziecięcego, Oddziału Dziecięcego-Obserwacyjnego, Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Oddziału Dermatologii. Pacjenci byli kierowani do innych jednostek. Przed chwilą otrzymaliśmy informację, że włocławski SOR przywrócił przyjęcia pacjentów.

"Szanowni Państwo,
niniejszym informujemy, że od wczoraj od godziny 21.00 do dnia dzisiejszego do godziny 14.00 zaszła konieczność wstrzymania pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, co było jednoznaczne ze wstrzymaniem przyjęć NAGŁYCH do wszystkich oddziałów szpitalnych, oprócz Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, Oddziału Dziecięcego, Oddziału Dziecięcego Obserwacyjnego, Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej, Oddziału Dermatologii. Jednocześnie w międzyczasie tak przeorganizowano pracę Szpitala, aby utrzymać dzisiejsze przyjęcia planowe oraz całodobowy dyżur zawałowy.
W czasie niecałej doby dzięki współpracy zespołów wszystkich oddziałów, koordynacji działań przez Pielęgniarkę Naczelną i Pielęgniarkę Przełożoną oraz wsparcia Wydziału Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, zespół SOR zdołał opanować problem. Na chwilę obecną SOR funkcjonuje normalnie.
Dziękuję Pacjentom za wyrozumiałość oraz wszystkim pracownikom Szpitala za wspólny wysiłek w przejęciu opieki nad pacjentami i wsparcie podczas tej trudnej sytuacji.
Karolina Welka
Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala
Specjalistycznego we Włocławku"

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe