Pilnie potrzeba 200 wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Setki rodzin i dzieci w Kujawsko-Pomorskiem mogą zostać bez pomocy

  • 20.10.2020, 21:34 (aktualizacja 20.10.2020, 21:45)
  • informacja prasowa
Pilnie potrzeba 200 wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Setki rodzin i dzieci… www.szlachetnapaczka.pl

“Każdy wolontariusz pomaga średnio 12 osobom” – bez ponad 200 brakujących wolontariuszy Szlachetnej Paczki w kujawsko-pomorskiem wiele rodzin może zostać bez pomocy

– Bez wolontariuszy Szlachetnej Paczki nie ma – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. – Jeżeli nie zrekrutujemy wystarczającej liczby chętnych, to nie pomożemy setkom, a może tysiącom rodzin i dzieci. Pilnie potrzeba jeszcze ponad 3 tysięcy wolontariuszy w całym kraju. W województwie kujawsko- pomorskim trwają poszukiwania ponad 200 osób. To ostatni moment, by się zgłosić: hUps://www.szlachetnapaczka.pl/superw/.


– Każdy wolontariusz pomaga średnio 12 osobom. Nie dotrzemy do nich bez Was. Liczy się naprawdę każde zgłoszenie! – apeluje Joanna Sadzik.

To wolontariusze są sercem obu programów społecznych, jednych z największych i najskuteczniejszych w Polsce. Brak wolontariuszy oznacza, że nie uda się dotrzeć do rodzin i dzieci, którzy potrzebują pomocy. A przez pandemię takich osób jest więcej niż kiedykolwiek. Zgłoś się na hUps://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i pomóż tym, którzy mieli mniej szczęścia w Twojej okolicy. Liczy się każde zgłoszenie w województwie kujawsko-pomorskim!

Paczka i Akademia potrzebne bardziej niż kiedykolwiek

Gdy wybuchła pandemia, pan Marek leżał w łóżku – z otwartymi ranami po operacji i długiem zaciągniętym na zakup opatrunków. – Wizyty pielęgniarki ograniczono, nie miał kto mi podać szklanki wody. Nie mogłem nawet wstać, to był koszmar – wyznaje. Mężczyzna boi się, co będzie, gdy obostrzenia wrócą.

Pani Ula dzięki wsparciu wolontariusza Szlachetnej Paczki uwierzyła w siebie i znalazła pracę. Kilka miesięcy później ją straciła. Przez pandemię.

– Nie wiem, jak teraz poradzę sobie z wydatkami na syna, jest niepełnosprawny – mówi do słuchawki, tłumiąc łzy. – W związku z pandemią sytuacja wielu rodzin, które już wcześniej ledwo wiązały koniec z końcem, pogorszyła się – mówi Joanna Sadzik. – Jeżeli nie zrekrutujemy wolontariuszy, to nie pomożemy setkom, a może tysiącom osób – nie tylko tych dotkniętych skutkami pandemii.


Bez wsparcia mogą zostać także setki dzieci z Akademii Przyszłości. Dla nich ten rok również daje się we znaki, powrót do szkolnej rzeczywistości po miesiącach izolacji jest bowiem trudniejszy niż kiedykolwiek. Wolontariusz Akademii Przyszłości to osoba, która spotyka się z takim dzieckiem indywidualnie – jeden na jednego. Często jest w życiu małego studenta jedyną dorosłą osobą, która wierzy w jego możliwości. By w tej edycji programu żadne dziecko nie zostało bez pomocy, potrzeba jeszcze 40 wolontariuszy Akademii w województwie kujawsko-pomorskim. Bez wolontariuszy setki rodzin i dzieci w Kujawsko-Pomorskiem zostaną bez pomocy. Zgłoś się jak najszybciej na hUps://www.szlachetnapaczka.pl/superw/. Czas na zgłoszenie jest ograniczony.

 

Żeby Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości mogły się odbyć, potrzebni są wolontariusze, którzy działają w województwie kujawsko-pomorskim i w całej Polsce – w dużych i średnich miastach, w małych miejscowościach, na wsi. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. To już ostatni moment, by dołączyć do jednego z największych programów społecznych w Polsce i móc wesprzeć najbardziej potrzebujące rodziny, dzieci oraz osoby samotne. Wystarczy wejść na stronę hUps://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. W województwie KUJAWSKO-POMORSKIM pilnie poszukujemy 200 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Bez nich tysiące rodzin i dzieci zostaną bez pomocy. Zgłoś się na hUps://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i pomóż tym, którzy mieli mniej szczęścia. Liczy się każde zgłoszenie! To jedno życie więcej zmienione na lepsze.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe