Na Osiedlu Południe powstaje wybieg dla psów. Koszt? Około 25 000 zł

  • 23.10.2020, 17:10 (aktualizacja 23.10.2020, 22:00)
  • B.B.
Na Osiedlu Południe powstaje wybieg dla psów. Koszt? Około 25 000 zł B.B.

Z naszą redakcją od kilku dni kontaktowali się mieszkańcy Osiedla Południe, zastanawiający się czemu ma służyć konstrukcja powstająca na Placu Cyrkowym przy ulicy Broniewskiego. W wyniku prowadzonych tam prac wygrodzony został kawałek niezagospodarowanego terenu. Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta, żeby uzyskać informację na temat tej inwestycji. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że magistrat nie jest za to odpowiedzialny i powinniśmy skierować się do Spółdzielni Mieszkaniowej Południe. Informacji udzielił na Prezes Zarządu Zbigniew Lewandowski.

"To jest wybieg dla psów. Były duże naciski, żeby wprowadzić taki wybieg do planu. Jest to pozytywne, bo jak ktoś będzie chciał wypuścić dużego psa, żeby pobiegał, to nikomu nie zrobi krzywdy. (...) To będzie wygrodzony teren, a w środku będzie piasek. Kawałeczek dojścia, furtka i ławka. Tam się będzie wprowadzało psa, zamykało i czekało na ławce, aż się wybiega. Wiele osób zgłaszało nam potrzebę stworzenia takiego wybiegu." informuje Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Południe Zbigniew Lewandowski

Plac Cyrkowy stanowi miejsce często uczęszczane przez właścicieli psów. Praktycznie o każdej porze dnia, a także w nocy, można tam spotkać okolicznych mieszkańców, którzy wyprowadzają tam swoje psy. Zdarza się, że niektóre puszczane są bez smyczy, co w przypadku dużych psów, bądź nieco bardziej agresywnych, może powodować niepokój czy nawet strach u pozostałych spacerowiczów. Budowany wybieg stanowi rozwiązanie tego problemu. Koszt inwestycji, jak dowiedzieliśmy się od Prezesa Zbigniewa Lewandowskiego, to około 25 000 zł.

B.B.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marcin
Marcin 30.10.2020, 14:48
A placu zabawa dla dzieci jak nie było tak nie ma, pewnie już z 5 lat
A.B
A.B 25.10.2020, 08:48
Świetna inicjatywa, brakowało takiego placu. Każdy właściciel czworonoga z chęcią spędzi tam czas ze swoim pupilem, który będzie mógł sobie swobodnie pobiegać.
pies
pies 24.10.2020, 10:47
Jeszcze trzeba zatrudnić tam na dyżur myśliwego aby odstrzeliwał agresywniejsze osobniki.
mieszkaniec
mieszkaniec 24.10.2020, 00:52
panie prezesie moze by tak doprowadzic do porządku pergole śmietnikowe.,ktore sa wątpliwą ozdobą osiedla.

Pozostałe