Ponad 100 osób protestowało pod biurem poselskim Joanny Borowiak

  • 23.10.2020, 19:09 (aktualizacja 23.10.2020, 19:56)
  • B.B.
Ponad 100 osób protestowało pod biurem poselskim Joanny Borowiak B.B.

O godzinie 18:00 na Placu Wolności rozpoczął się protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej. Protest został zorganizowany przez Kujawsko-Dobrzyńskie Koło Razem, Młodych Razem, SLD Włocławek oraz Młodą Lewicę. Na Placu Wolności zebrało się ponad 100 osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Organizatorzy wygłosili krótkie przemówienia do zebranych.

"Ten spontaniczny protest jest efektem decyzji Trybunału Konstytucyjnego, protestem zorganizowanym przez działaczy Lewicy, ale na którym prym wiodą kobiety, co widzimy. Niestety wczoraj decyzją Trybunału Konstytucyjnego, a raczej tego, co uzurpuje sobie prawo do bycia Trybunałem, niestety kobiety stały się ofiarami. Protestujemy dlatego, że się na to nie zgadzamy. Mimo, iż mamy ten stan pandemiczny, uważam, że należy wyrazić swój zdecydowany sprzeciw, wobec tego, co robi rząd Prawa i Sprawiedliwości, bo przypominam, że to grupa posłów PiS, posłów Konfederacji, i Polskiego Stronnictwa Ludowego Kukiz, złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, aby zbadać legalność aborcji w przypadku uszkodzenia płodu. Niestety, ale sędziowie-dublerzy zdecydowali, że kobiety mają stać się ofiarami. A moim zdaniem stały się ofiarami tylko po to, by ukryć nieudolność rządów Prawa i Sprawiedliwości w walce z pandemią. Z drugiej strony pandemia została wykorzystana by ograniczyć prawa kobiet, bo przypominam, że to nie pierwszy zamach na ich prawa ze strony PiS." - powiedział Piotr Kowal

Z Placu Wolności protestujący zaopatrzeni w znicze ruszyli w kierunki biura poselskiego Joanny Borowiak. Znicze zostały umieszczone pod tablicą informującą, że mieści się tu biuro poselskie. Z ust protestujących padały okrzyki "precz z PiSem". Podobne protesty odbyły się w całym kraju.

B.B.

Zdjęcia (46)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jax
Jax 26.10.2020, 13:27
I bardzo dobrze.Brawo dla kobiet.Niech to wszystko wreszcie będzie normalne,bo jeszcze trochę to niewolnictwo by wprowadzili.Zapomnieli po co są.Prywatne folwarki sobie robili z naszego kraju.
vxvx
vxvx 24.10.2020, 00:02
Kolejny protest we Wtorek, nie może Was zabraknąć kobitki!

Pozostałe