"Anulować" krzyczały kobiety pod biurem posłanki Borowiak. Pod pałacem biskupa odpalono petardy

  • 27.10.2020, 18:58 (aktualizacja 27.10.2020, 20:22)
  • B.Obałkowska
"Anulować" krzyczały kobiety pod biurem posłanki Borowiak. Pod pałacem biskupa odpalono petardy B.B.

Włocławek dołączył dziś do grona miast, które zorganizowały strajk kobiet. Choć już wcześniej spontaniczne protestowały  grupy osób manifestując swój sprzeciw wobec uznania przez Trybunał Konstytucyjny niezgodnej z konstytucją aborcji eugenicznej, dziś w naszym mieście na ulice w zorganizowanym proteście wyszło kilka tysiąc osób skandując hasła, które da się słyszeć w całej Polsce: "Mamy dość" "Jeb*ć PiS", "To jest wojna", "Wyp***ć", "Trzeba było nas nie "Wku**ć". Na czele pochodu niesiono transparent z napisem "Jaruzelski waszym wzorem, kaczor chce być dyktatorem #wypie**ć"

Uczestnicy wyposażeni byli w gwizdki, czarne parasole, transparenty i znicze.

Protest wspierali obecnością również Barbara Moraczewska, Marek Wojtkowski oraz radni Koalicji Obywatelskiej, na których do przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Wawrzonkoskiego radny PiS Janusz Dębczyński wcześniej skarżył, że mimo pandemii uczestniczyli w proteście. Pisaliśmy o tym TUTAJ .

Nim tłum wyruszył w pochodzie ze Starego Rynku głos w imieniu mężczyzn zabrał prezydent miasta:


"Jesteśmy z wami, będziemy wspierać i nie chcemy żeby Polska cofnęła się do wcześniejszych wieków kiedy trzeba było walczyć o prawa kobiet"- na te słowa prezydenta Wojtkowskiego rozległ się okrzyk "dziękujemy"

Protest rozpoczął się na Starym Rynku, następnie tłum przeszedł ulicą 3-go Maja pod biuro posłanki Joanny Borowiak na Plac Wolności,następnie pod pomnik na Placu Wolności, dalej ulicą Warszawską, Królewiecką, Zduńską i wrócili pod biuro poselskie Joanny Borowiak, następnie ulicą Brzeską pod pałac biskupa gdzie uczestnicy zapalili znicze.

Organizatorki protestu podkreślały, że nie mają pozwolenia na użycie środków pirotechnicznych dlatego prosiły, aby zabrać ze sobą gwizdki i parasole. Jak poinformowali nas obecni na proteście w tłumie pojawili się również młodzi ludzie związani ze środowiskiem PiS...

Pod pałacem biskupa, ktoś odpalił petardy. W pochodzie przez ulicę 3-go Maja zapłonęły również race. 
Nim tłum wyruszył pod biuro posłanki Borowiak zabrzmiał hymn Polski. Organizatorki przez megafon dziękowały również policjantkom na służbie, które wspierały strajk.

Protest ochraniała policja. Aż dwunastu policjantów ustawionych w szeregu, pilnowało biura posłanki. Tłum zaczął się rozchodzić przed godziną 19.00

Jutro kobiety w ramach strajku w całej Polsce planują nie iść do pracy.

Aktualizacja godz. 20:20

Część protestujących idzie ulicą Wojska Polskiego, skandując "Wolność jest kobietą" i "Je*ć PiS". Manifestujących ochrania policja

 

B.Obałkowska

Zdjęcia (83)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe