Radna Jura-Walczak odpowiada na pismo radnego Dębczyńskiego, który naskarżył, że chodzi na "spacery"

  • 28.10.2020, 22:37 (aktualizacja 28.10.2020, 23:17)
  • Bogumiła Obałkowska
Radna Jura-Walczak odpowiada na pismo radnego Dębczyńskiego, który naskarżył, że chodzi na "spacery"

Pismo, które wystosował radny Janusz Dębczyński na swoich kolegów i koleżanki z Rady Miasta nie pozostało bez echa. Odniosła się dziś do niego radna Agnieszka Jura-Walczak, która była jedną z wymienionych w piśmie do Przewodniczącego RM, radną. Przypomnijmy, po pierwszym włocławskim proteście, w piątek czyli tuż po ogłoszeniu przez Trybunał Stanu niezgodności z konstytucją ustawy dotyczącej aborcji eugenicznej, grupa osób w spontanicznym geście zabrała ze sobą znicze i udała się pod biuro posłanki Borowiak. Pojawiły się też media. Radny Dębczyński słynący z donosów, niczym detektyw przejrzał zdjęcia na portalach i pospieszył wystosować donos do Stanisława Wawrzonkowskiego Przewodniczącego Rady Miasta Włocławek.  Na proteście pojawiły się trzy radne z KO i Lewicy, oraz radny Piotr Kowal. Radny Dębczyński nazwał obecność radnych z Lewicy i KO na proteście anarchią, a swój wywód oparł o niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się wirusa, zupełnie nie zauważając problemu jaki jego partia stworzyła w tym tak trudnym dla Polaków czasie epidemii. 

Radna Agnieszka Jura-Walczak w swojej odpowiedzi pisze między innymi:

"Szkoda, że dzięki aktywności Pana kolegów i koleżanek stanęłam ramię w ramię z kobietami w takich przykrych okolicznościach. W tak trudnych czasach zostaliśmy wszyscy do wyjścia na spacer, na ulice i pokazania swej siły niezależności i mądrości. Nazwanie przez Pana takich działań polityczną hucpą przejdzie do historii"

Radna jest znana ze swojej działalności pro kobiecej we Włocławku. Jest organizatorką spotkań "Kobieta Nowoczesna we Włocławku". Pismo skierowane do Przewodniczącego Rady, nie zniechęciło radnej do uczestnictwa w strajku kobiet, który odbył się wczoraj, była jedną z osób stojącą na czele pochodu.

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe