Kacperek przeszedł pierwszy przeszczep szpiku z komórek macierzystych!

  • 29.10.2020, 16:33 (aktualizacja 29.10.2020, 16:44)
  • Bogumiła Obałkowska
Kacperek przeszedł pierwszy przeszczep szpiku z komórek macierzystych! Fot. Fundacja Zobacz Mnie

Fundacja Zobacz Mnie opublikowała najnowsze informacje ze Stanów dotyczące Kacperka!

"Kacper Teszner przeszedł wczoraj swój pierwszy autologiczny przeszczep szpiku. Z kroplówki popłynęły komórki macierzyste, które parę tygodni temu lekarze pobrali od Kacpra i zamrozili. Teraz nadszedł ich czas! 
Nasz dzielny Bohater przez ostatnie dni przechodził megachemioterapię, która miała za zadanie zniszczyć każdą złą komórkę, która mogłaby zostać w jego ciele. Ta terapia była niezwykle agresywna, ale potrzebna. Bo tylko takie postępowanie daje nadzieję na to, że guz, z którym walczy Kacperek, pozostanie już tylko wspomnieniem i NIGDY, NIGDY nie wróci. 
Chemia zniszczyła jednak nie tylko złe komórki, ale i szpik Kacperka. Ale od teraz, dzięki przeszczepowi będzie się odbudowywał. Wierzymy, że z każdym dniem Kacper będzie nabierał sił i wracał do formy.  Czekamy na pierwsze wyniki krwi, które pokażą, że nowy szpik zaczął działać. To jak? Wysyłamy dobre myśli do całej rodzinki?" - czytamy na stronie Fundacji

Czekamy na kolejne informacje, a przede wszystkim na tą najważniejszą, że mały, ale jakże dzielny chłopiec wygrał i wraca do Włocławka.

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe