Profutrzaki docenione przez zarząd województwa za najlepsze inicjatywy społeczne

  • 03.11.2020, 18:02 (aktualizacja 03.11.2020, 19:31)
  • C.Z.
Profutrzaki docenione przez zarząd województwa za najlepsze inicjatywy społeczne M.W.

W miniony poniedziałek odbyło się podsumowanie Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pod nazwą "Rodzynki z pozarządówki". Była to już XIII edycja konkursu. Spośród 26 zgłoszonych inicjatyw kapituła konkursowa wyłoniła 12 przedsięwzięć, które zarekomendowała zarządowi województwa. Wśród nich jest znalazło się, działające na terenie Gminy Brześć Kujawski Stowarzyszenie Profutrzaki – Centrum Edukacji Prozwierzęcej z inicjatywą "STOP porzucaniu, bądź ODPOWIEDZIALNY - akcja sterylizacji i czipowania zwierząt w Brześciu Kujawskim". Nagrodą w konkursie było 2 500 zł oraz tytuł "Rodzynki z pozarządówki".

„Wygraną przeznaczymy na cele statutowe naszej działalności. Zajmujemy się opieką i leczeniem zwierząt, które zostały skrzywdzone przez ludzi, jak również kastracją i czipowaniem psów i kotów właścicielskich z terenu Gminy Brześć Kujawski – w tym zakresie wspiera nas samorząd brzeski, który przeznacza środki na tego typu działania. My też działamy na tym polu i pozyskujemy fundusze zewnętrzne dzięki którym możemy działać, na przykład takie, jak wspomniany konkurs” - powiedziała Paulina Zglińska – Maklakiewicz Prezes Stowarzyszenia Profutrzaki

Akcje przeprowadzane przez członków Stowarzyszenia Profutrzaki spotykają się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców gminy Brześć Kujawski. W 2019 r dzięki działalności Stowarzyszenia łącznie wykastrowanych i zaczipowanych zostało 318 psów i kotów, na wniosek właścicieli zwierząt, którzy w tym celu zwrócili się do organizacji. Wszystko to bezpłatnie, w celu ograniczenia niekontrolowanego rozmnażania i zwiększenia świadomości w zakresie opieki nad zwierzętami domowymi.

 

C.Z.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe