Rusza XIII edycja Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego

  • 10.11.2020, 12:41 (aktualizacja 10.11.2020, 12:45)
  • informacja prasowa
Rusza XIII edycja Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego archiwum

Nadszedł czas kolejnego spotkania z Konkursem im. Stanisława Zagajewskiego. Edycja, do której przygotowuje się Centrum Kultury „Browar B.” , jest szczególna i niepowtarzalna, bo odbywa się w czasie światowej pandemii. Zatem organizacyjnie będzie się różnić od Konkursów z poprzednich lat. Organizatorzy Konkursu stwierdzają , że zainteresowanie nim wśród młodzieży jest ogromne. Osiągane są zatem, dzięki uczestnikom Konkursu, główne cele – popularyzacja rzeźby jako dziedziny sztuki i propagowanie pamięci o twórczości Stanisława Zagajewskiego.
Centrum Kultury „Browar B.” oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej ogłasza kolejną, trzynastą edycję tego wydarzenia. Adresatami Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego we Włocławku są dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz młodzież ze szkół średnich. Konkurs został zainaugurowany w rok po śmierci Artysty. Dotychczas odbyło się jego dwanaście edycji. Przysłane na Konkurs rzeźby ocenia jury złożone z artystów plastyków i historyków sztuki. W rocznicę śmierci Patrona Konkursu, zgodnie z jego tradycją, we włocławskim Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, pośród zbioru rzeźb Stanisława Zagajewskiego odbywa się wernisaż połączony z wręczeniem nagród. W roku 2021 będzie to 13. rocznica, a wernisaż zaplanowany został na 9 kwietnia ze względu na Święta Wielkanocne.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe