Parafianie wyszli z kościoła w akcie protestu, wybierają się do biskupa Meringa. Chodzi o decyzję o przeniesieniu księdza

  • 15.11.2020, 23:58 (aktualizacja 16.11.2020, 02:06)
  • Bogumiła Obałkowska
Parafianie wyszli z kościoła w akcie protestu, wybierają się do biskupa… fot. archiwum B.Obałkowska

Pod koniec października szerokim echem odbiła się w Polsce, informacja o księdzu z Czernikowa (pod Toruniem), który groził bronią osobom protestującym w ramach strajku kobiet. Duchowny wykrzykiwał w stronę kobiet hasło "Powystrzelałbym je wszystkie", a w ręku miał trzymać broń. Ksiądz jest myśliwym, stąd też miał broń w posiadaniu. Groźby wobec kobiet nie były jedynymi jakie wystosował duchowny. Funkcjonariusze policji również usłyszeli z ust Piotra S. groźby karalne. Duchowny został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę oraz broń myśliwską. 53-letni ksiądz przyznał się do winy. Obecnie Piotr S. ma postawione karne zarzuty, grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Na zachowanie księdza zareagował biskup włocławski, który po tym incydencie zawiesił księdza w pełnieniu obowiązków proboszcza w Czernikowie. Kuria wydała komunikat, w którym potępiła zachowanie Piotra S. Następnie biskup ustanowił księdza proboszczem w parafii w Korczewie pod Zduńską Wolą. To wywołało oburzenie wiernych, którzy podczas dzisiejszego nabożeństwa wyszli ze świątyni. Zapowiadają wizytę delegacji u biskupa włocławskiego. Parafianie chcą, aby proboszczem w Korczewie został ksiądz Paweł, który do tej pory pełnił tam funkcję wikarego.

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe