Włocławianie wygrali Rajd Monte Karlito. Na najwyższym podium Arkadiusz Tyc i Jarosław Koczewski

  • 16.11.2020, 16:04 (aktualizacja 16.11.2020, 21:47)
  • B.B.
Włocławianie wygrali Rajd Monte Karlito. Na najwyższym podium Arkadiusz Tyc i Jarosław Koczewski Fot.archiwum

Wczoraj zakończył się Rajd Monte Karlito. Na najwyższym stopniu podium stanęli Arkadiusz Tyc i Jarosław Koczewski, reprezentujący Automobilklub Włocławski. Włocławianie okazali się bezkonkurencyjni dla 56 pozostałych załóg, zdobywając 70 punktów. Następna załoga Maciej Liszka i Dariusz Liszka mieli 12 punktów mniej. Włocławianie wygrali Rajd prowadząc Subaru Imprezę.

Historia Rajdu Monte Karlito sięga lat 70-tych XX wieku. Jego nazwa pochodzi od miejscowości Karlin i nawiązuje oczywiście do Rajdu Monte Carlo i był dostępny dla kierowców amatorów z ówczesnego województwa koszalińskiego. W swoich założeniach impreza ta miała na celu zainteresowanie mieszkańców Karlina i nie tylko, tego rodzaju zawodami. Chwytliwa nazwa, jednoznacznie nawiązująca do rajdu Mistrzostw Świata zwiększyła jego atrakcyjność. Dotychczas odbyło się 46 rajdów.

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe