W wieku 68 lat zmarł ks. prał. Józef Nowak. Ciężko przechodził chorobę spowodowaną infekcją

  • 17.11.2020, 20:46 (aktualizacja 17.11.2020, 20:51)
  • Bogumiła Obałkowska
W wieku 68 lat zmarł ks. prał. Józef Nowak. Ciężko przechodził chorobę… fot. Diecezja Włocławek

Zmarł ks. prał. Józef Nowak, profesor WSD i dyrektor Chóru Katedralnego. O śmierci księdza poinformowano na stronie Diecezji Włocławskiej:

"W dniu dzisiejszym zmarł ks. prał. Józef Nowak, wykładowca muzyki kościelnej w WSD we Włocławku, dyrektor Chóru Katedralnego i pracownik Kurii Diecezjalnej. W ostatnich tygodniach ciężko przechodził chorobę spowodowaną infekcją. Żył lat 68, w kapłaństwie 43. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…"

Ksiądz Józef Nowak pochodził z Konina. Był dobrze znany parafianom z miejscowości Lubotyń (województwo Wielkopolskie), gdzie był częstym gościem. W kościele pw. św. Wawrzyńca w Lubotyniu pomagał proboszczowi śp. Bublickiemu w posłudze kapłańskiej. Ksiądz Nowak prowadził również chór dziecięcy przy katedrze włocławskiej. Wierni zapamiętają księdza jako dobrego, życzliwego i otwartego dla ludzi kapłana.

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Monika i Bartłomiej
Monika i Bartłomiej 02.05.2021, 11:11
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci na wieki! Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.Amen.

Pozostałe