Egzaminy na prawo jazdy od przyszłego roku na autach marki Hyundai. WORD rozstrzygnął przetarg

  • 19.11.2020, 12:56 (aktualizacja 19.11.2020, 19:06)
  • B.B.
Egzaminy na prawo jazdy od przyszłego roku na autach marki Hyundai. WORD rozstrzygnął przetarg hyundai.pl

W drugiej połowie lipca informowaliśmy Państwa o przetargu jaki ogłosił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku na najem samochodów przystosowanych do przeprowadzania egzaminów państwowych w zakresie prawa jazdy kategorii B. Zgłosiła się do niego jedna firma, Marvel Sp. z o.o., jednak jej oferta wynosiła 589 809,60 zł, natomiast WORD na sfinansowanie najmu aut chciał przeznaczyć 475 200,00 zł brutto. Przetarg został więc unieważniony. Warto zauważyć, że był to już drugi przetarg na najem samochodów. Pierwszy miał miejsce w lutym i jak łatwo się domyślić, również został unieważniony. Ale do trzech razy sztuka.

Dnia 9 października WORD ponownie ogłosił przetarg, już trzeci, na najem samochodów egzaminacyjnych kategorii B. Jego specyfikacja była podobna, do poprzednich. Jej przedmiotem był najem na okres 4 lat samochodów osobowych w ilości od 7 do 10 sztuk przystosowanych do przeprowadzania egzaminów państwowych w zakresie prawa jazdy kat. B zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wraz z pakietem ubezpieczeń OC, AC, NNW dla kierującego i pasażerów w wysokości nie mniej niż 10.000,00 zł na każdą osobę oraz Assistance zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.

Tym razem do WORD wpłynęły 2 oferty. Pierwsza pochodziła z firmy Marvel Sp. z o.o. i opiewała na kwotę 395 568,00 zł. Drugą złożyła firma Jaworski Auto Sp. z o.o. - 527 520,00 zł. Kwota, którą dysponował WORD na najem pojazdów wynosiła 473 280,00 zł. Wygrała firma Marvel Sp. z o.o. oferująca samochody marki Hyundai. Poza ceną zadecydowało też zużycie paliwa w cyklu miejskim na 100 km. U oferowanej przez Jaworski Auto Toyoty wynosiło 6,5 litra, natomiast u Hyundaia 6,3 litra.

"W tej chwili umowa jest już podpisana i 22 marca przyszłego roku będziemy mieli nowe pojazdy. Jeśli chodzi o markę samochodu, to jest to Hyundai i20 rocznik 2020, pięć biegów,  kolor srebrny, pojemność 1,2. Jeszcze konkretną ilość ustalimy, ale zgodnie z postępowaniem jest to od 7 do 10 sztuk. Samochody będą dostarczone do Ośrodka 22 marca. Do 1 kwietnia zainstalujemy w nich rejestratory nagrywające przebieg egzaminów i od 1 kwietnia 2021 r samochodem obowiązującym podczas egzaminów na prawo jazdy kategorii B będzie wspomniany Hyundai i20." - informuje Marek Stelmasik Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku

Firma Marvel zobowiązana jest do co najmniej jednokrotnej wymiany dostarczonych samochodów w okresie pomiędzy 22 a 26 miesiącem licząc od daty dostawy pojazdów, na samochody fabrycznie nowe, tej samej marki i modelu, spełniające wszystkie wymagania SIWZ i umowy. Termin wymiany uzgadniany będzie z WORD. Dostarczone pojazdy będą serwisowane we Włocławku.

"Serwis będzie we Włocławku na ulicy Jana Pawła II w Autosalonie Hyundai. Jednym z warunków przetargu było to, aby serwis pojazdów odbywał się na terenie naszego miasta i ten warunek również został spełniony. Oczywiście serwisowanie będzie odbywało się na koszt firmy Marvel. Po otrzymaniu pojazdów naszym jedynym kosztem jest właściwie tankowanie samochodu." - dodaje Marek Stelmasik Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku

Od 1 kwietnia przyszłego roku kandydaci na kierowców będą zdawać egzaminy na nowych pojazdach. Miejmy nadzieję, że dzięki temu zwiększy się liczba osób, które zdały za pierwszym razem.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe