Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła kontrolę w MPK. Wynik?

  • 20.11.2020, 00:04 (aktualizacja 20.11.2020, 18:20)
  • Bogumiła Obałkowska
Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła kontrolę w MPK. Wynik? fot. ITD

Stan techniczny autobusów miejskich i przestrzeganie zasad sanitarnych przez pasażerów w czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2 sprawdzali funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego i Policji. Skontrolowali 65 autobusów i ujawnili usterki tylko w 3. Mundurowi nie mieli zastrzeżeń do liczby przewożonych pasażerów ani też obowiązku zasłaniania przez nich nosa i ust.

W Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku funkcjonariusze ITD i Policji przeprowadzili akcję w trakcie której kontrolowali autobusy miejskie. Inspektorzy sprawdzali stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Z kolei policjanci skupili się głównie na kontroli liczby przewożonych autobusami pasażerów oraz sprawdzali czy przestrzegają oni wymogu dotyczącego zasłaniania ust i nosa.

Aby kontrole autobusów były jak najmniej uciążliwe dla przewoźników oraz pasażerów, odbywały się na przystankach końcowych linii komunikacyjnych. Wytypowane do kontroli autobusy kierowano do pobliskich Stacji Kontroli Pojazdów. Z użyciem specjalistycznych urządzeń diagnostycznych szczegółowo sprawdzano układy odpowiedzialne za bezpieczeństwo oraz czy spełniają wymagania ochrony środowiska. W trakcie 6-godzinnej akcji skontrolowano 65 autobusów, z czego tylko w 3 ujawniono usterki, za które zatrzymano dowody rejestracyjne. W przypadku tych pojazdów inspektorzy ITD mieli zastrzeżenia do stanu opon, wycieków płynów eksploatacyjnych i sprawności układu zawieszenia.

ITD oraz MPK zapytaliśmy o wyniki kontroli we Włocławku.

"W trakcie działań skontrolowano 16 autobusów. Szczegółową kontrolę stanu technicznego autobusów przeprowadzono przy użyciu linii diagnostycznej na Stacji Kontroli Pojazdów.  Nie stwierdzono nieprawidłowości dotyczących stanu technicznego autobusów. Nie było również zastrzeżeń co do stanu trzeźwości kierowców. Nie stwierdzono także nieprawidłowości dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych"- informuje biuro prasowe ITD

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe