Przeciętny samochód zarejestrowany we Włocławku ma na liczniku 194 tys. km

  • 20.11.2020, 00:23 (aktualizacja 20.11.2020, 00:46)
  • Bogumiła Obałkowska/Rankomat
Przeciętny samochód zarejestrowany we Włocławku ma na liczniku 194 tys. km

Przeciętny samochód zarejestrowany we Włocławku ma na liczniku 194 tys. km. W rezultacie miasto to znalazło się na 59. miejscu zestawienia. To wynik lepszy od Inowrocławia i Grudziądza, ale gorszy od Bydgoszczy czy Torunia. Jednocześnie samochody poruszające się po Włocławku mają przebieg o 36 tys. km wyższy niż pojazdy jeżdżące po Warszawie - miasta, które otwiera zestawienie.

Eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Powodem, dla którego Włocławek znalazł się dopiero na 59. miejscu zestawienia, jest stosunkowo wysoki średni przebieg pojazdów deklarowany przez ich właścicieli (194 tys. km). Na tle województwa to jednak nie najgorszy wynik. Przed Włocławkiem w zestawieniu uplasowały się Bydgoszcz (35. miejsce) i Toruń (39. miejsce). Dużo niżej znalazły się Inowrocław (69. miejsce) i Grudziądz (81. miejsce).

Wynik w postaci średniego przebiegu na poziomie 194 tys. km nie powoduje, że kierowcy z Włocławka płacą wysoką składkę OC. W III kwartale bieżącego roku przeznaczali oni na ten cel 669 zł. To o 9 zł mniej od średniej zarówno krajowej, jak i wojewódzkiej. Więcej na zakup ubezpieczenia OC przeznaczali kierowcy z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza – średnio 751 zł, 770 zł i 695 zł. Niższe średnie ceny OC cieszą natomiast właścicieli pojazdów z Inowrocławia (średnio 649 zł).  

– Kalkulując cenę ubezpieczenia OC, towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę wiele czynników,  m.in. liczbę zarejestrowanych pojazdów, sieć dróg oraz statystyki wypadkowe. Niskie ceny ubezpieczeń OC we Włocławku nie powinny specjalnie dziwić. To miasto o wiele mniejsze niż Słupsk, Gdynia czy Gdańsk – mówi Tomasz Kroplewski, Kierownik ds. Rozwoju Produktu rankomat.pl.

Bogumiła Obałkowska/Rankomat

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe