19-nastolatka prowadziła nielegalny biznes w Ciechocinku. Zapłaci 100 tys zł od każdego komputera

  • 20.11.2020, 13:37 (aktualizacja 20.11.2020, 15:52)
  • informacja prasowa
19-nastolatka prowadziła nielegalny biznes w Ciechocinku. Zapłaci 100… kujawsko-pomorskie.kas.gov.pl

W trakcie realizacji czynności służbowych związanych ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS ujawnili dwa lokale, w których urządzano nielegalne gry hazardowe.

Pierwsza z jaskiń hazardu zlokalizowana była w centrum Ciechocinka i od razu wzbudziła podejrzenia mundurowych KAS. Punkt był bowiem zamknięty z zewnątrz dla osób postronnych, a witryny oklejone zostały folią uniemożliwiającą widzenie tego, co znajduje się w środku. To spowodowało, że funkcjonariusze podjęli decyzję o interwencji. Ich przypuszczenia potwierdziły się, ponieważ w lokalu ujawnili 6 zestawów komputerowych do urządzania gier hazardowych. Nielegalnym salonem gier zarządzała 19-letnia kobieta. W jej telefonie komórkowym funkcjonariusze odkryli aplikację umożliwiającą zdalne kredytowanie poszczególnych stanowisk komputerowych. Fakt ten tylko potwierdził, że w lokalu były organizowane nielegalne gry hazardowe.

Kolejny salon gier mundurowi z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili w Sępólnie Krajeńskim. Lokal już wcześniej był pod ich obserwacją. Wiadome więc było, że posiada liczne zabezpieczenia utrudniające dostanie się do wewnątrz. Pomimo kamer zewnętrznych i zamka elektromagnetycznego z systemem selekcji klientów, funkcjonariusze podjęli czynności kontrolne. W ich wyniku ujawniono i zabezpieczono 4 urządzenia komputerowe do urządzania nielegalnych gier hazardowych, router, rejestrator cyfrowy monitoringu oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych. Do sprawy przesłuchano również dwudziestolatkę prowadzącą salon gier oraz przebywających w nim 6 klientów.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

informacja prasowa

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe