Zniknie apteka przy ul.Kilińskiego. Co się pojawi? Znamy plany NFZ

  • 25.11.2020, 14:10 (aktualizacja 25.11.2020, 18:12)
  • B.B.
Zniknie apteka przy ul.Kilińskiego. Co się pojawi? Znamy plany NFZ B.B.

W czerwcu tego roku rozpoczął się remont Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Delegatury we Włocławku przy ulicy Kilińskiego 16. Dowiedzieliśmy się, że roboty budowlane już się zakończyły, a teraz trwają prace odbiorowe, sprawdzanie dokumentacji powykonawczej oraz oczekiwanie na zgody Straży Pożarnej oraz służb sanitarno-epidemiologicznych, dlatego do budynku nie można jeszcze wejść. Co się zmieni?

"Powiększy się powierzchnia zajmowana przez K-P OW NFZ Delegatura Włocławek poprzez adaptację pomieszczeń po byłej aptece. Adaptacja pomieszczeń zlokalizowanych na piętrze objęła organizację sali obsługi klienta wraz z zapleczem, pomieszczeń wc (dostosowanych dla osób niepełnosprawnych), pomieszczenia socjalnego i pomieszczenia dla matki karmiącej. Sala obsługi jest wyposażona w system kolejkowy – usprawniający obsługę klientów, kącik dla małego klienta, a także środki multimedialne na których będą zamieszczane bieżące informacje np. w zakresie promocji zdrowia oraz ochrony przed koronawirusem. Obok sali obsługi klienta znajduje się pokój przeznaczony do rozmów indywidualnych z klientami uwzględniający funkcje stanowiska promocji zdrowia z wyposażeniem w specjalistyczną wagę oraz ciśnieniomierze. Ponadto wychodząc naprzeciw osobom niepełnosprawnym ruchowo przed budynkiem zaprojektowano pochylnię biegnącą wzdłuż elewacji frontowej w pasie trawnika, a drzwi wejściowe są otwierane automatycznie na sygnał przycisku." - czytamy w komunikacie

Pierwotnie termin zakończenia był wyznaczony na 28 września. Jak łatwo zauważyć, wykonawca ma blisko 2 miesiące opóźnienia.

"Opóźnienie jest spowodowane głównie trwającą epidemią koronawirusa. Okresowo, ze względu na kwarantanny pracowników część robót budowlanych było wykonywanych z mniejszą obsadą osobową. Jednocześnie osoby z firm współpracujących, np. nadzór autorski, nadzór projektowy, inwestorski, okresowo również były wyłączone z możliwości wykonywania swoich obowiązków. Warto dodać, że zlecone zostały także roboty wymagające przedłużenia terminu wykonania umowy." - czytamy w komunikacie

Wykonane prace adaptacyjne mają na celu usprawnienie obsługi klientów, a także ułatwienie dostępu do placówki dla osób niepełnosprawnych.

B.B.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe