Nielegalny tytoń wartości ok. 190 tys. zł został zabezpieczony w mieszkaniu włocławianina

  • 26.11.2020, 12:47 (aktualizacja 26.11.2020, 12:56)
  • informacja prasowa
Nielegalny tytoń wartości ok. 190 tys. zł został zabezpieczony w mieszkaniu włocławianina materiały prasowe KAS

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego od pewnego czasu posiadali informacje o 40-latku z Włocławka, który w swoim mieszkaniu może przechowywać kontrabandę. Po weryfikacji tych sygnałów, wspólnie z włocławskimi policjantami, podjęli decyzję o wkroczeniu do lokalu mężczyzny. W wyniku drobiazgowego przeszukania, funkcjonariusze KAS ujawnili nielegalny towar w postaci pociętego tytoniu do palenia. Tytoń nie posiadał wymaganych znaków akcyzy. Mundurowi KAS zadecydowali również o przeszukaniu garażu należącego do 40-latka. To również okazało się strzałem w dziesiątkę. Znaleźli w nim bowiem kolejne worki polipropylenowe wypełnione pociętym tytoniem.

Łącznie w pomieszczeniach należących do włocławianina, funkcjonariusze KAS i policjanci zabezpieczyli prawie 180 kg nielegalnego towaru. Gdyby tytoń bez akcyzy trafił na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty wysokości blisko 190 tys. zł.

Sprawcy grozi teraz kara wysokiej grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3.

informacja prasowa

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe