Kolizja z dziurą? Należy Ci się odszkodowanie, gdzie to załatwić we Włocławku?

  • 28.11.2020, 15:30 (aktualizacja 28.11.2020, 17:47)
  • B.B.
Kolizja z dziurą? Należy Ci się odszkodowanie, gdzie to załatwić we Włocławku? B.B.

Włocławek jest jednym z tych miast, które mają problemy związane z infrastrukturą. A to gdzieś wiekowa rura wodociągowa zostanie uszkodzona i kilka bloków nie ma wody, a to zepsuje się kanalizacja i na osiedlu unosi się nieprzyjemny zapach. Problemy dotyczą także ulic, a konkretnie cyklicznie pojawiających się na nich dziur. Następuje szybki remont, nowa łata na dywaniku asfaltowym i niestety po kilku miesiącach sytuacja się powtarza. Niektóre z tych ubytków są pokaźnych rozmiarów. Jadąc w nocy, kiedy ze zrozumiałych przyczyn widoczność jest słabsza, bądź podczas opadów deszczu, czy śniegu dziur po prostu nie widać i łatwo w nie wjechać, a przy okazji uszkodzić pojazd. Co należy wtedy zrobić, by uzyskać odszkodowanie za szkodę poniesioną na terenie Włocławka?

Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać to powiadomienie Policji o powstałym zdarzeniu, w celu spisania notatki z miejsca zdarzenia. Następnie należy zgłosić się do Miejskiego Zarządu Infrastruktury Drogowej i Transportu przy ulicy Zielnej 13/21 by pobrać i wypełnić druk "zgłoszenie szkody w pojeździe". Można oczywiście pobrać go na stronie MZIDiT. W przypadku, gdy osobiście stawimy się na Zielnej 13/21 po wypełnieniu druku należy go zostawić w pokoju numer 13. Można też przesłać go mailowo na adres [email protected]. Po otrzymaniu wypełnionego dokumentu, dostarczonego tradycyjnie, czy elektronicznie, jednostka przesyła go do brokera, a broker do ubezpieczyciela, który rozpatruje dokument.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe