Notatnik uratował strażnika miejskiego. Czy powinno się doposażyć municypalnych w paralizatory?

  • 27.11.2020, 22:53 (aktualizacja 27.11.2020, 23:28)
  • K.M.
Notatnik uratował strażnika miejskiego. Czy powinno się doposażyć municypalnych w paralizatory? Sławomir Wasielewski

30 października podczas interwencji straży miejskiej w bloku przy ulicy Arentowicza 6 funkcjonariusz został zaatakowany nożem. Przypomnijmy, że municypalni około godziny 20:50 otrzymali zgłoszenie, że we wspomnianym budynku na 5-6 piętrze śpi bezdomny. Na miejsce został zadysponowany patrol, który zlokalizował śpiącego mężczyznę. Podczas budzenia, bezdomny gwałtownie się odwrócił i uderzył w brzuch strażnika miejskiego. Został szybko obezwładniony. Po chwili zaatakowany strażnik zauważył, że ma uszkodzoną kamizelkę taktyczną i notes służbowy. Okazało się, że mężczyzna zaatakował municypalnego nożem.

Po tym zdarzeniu wielu mieszkańców naszego miasta zastanawiało się, czy wyposażenie strażników miejskich zapewnia im bezpieczeństwo.

"Strażnik jest zawsze wyposażony w pałkę wielofunkcyjną typu tonfa, w kajdanki i ręczny miotacz gazu. To jest to, co powinien mieć wychodząc do służby. Raczej nic innego ponad to nie posiada przy sobie. Te rzeczy, które wymieniłem musi mieć." - powiedział Dariusz Rębiałkowski, rzecznik Straży Miejskiej Włocławek

Municypalni posiadają również kamizelkę taktyczną. Zastanawialiśmy się, czy stanowi ona dodatkową ochronę dla strażnika miejskiego.

"Ona jest zbudowana z materiałów w miarę sztywnych, pełni rolę stabilizatora, więc jakąś ochronę zapewnia, jednak nie to jest jej głównym zadaniem. Ma kilka rodzajów kieszeni, w które strażnik może włożyć radiostacje, kajdanki, tonfe, czy gaz. Czyli wszystko to, co bierze do służby może w kamizelkę włożyć. Te kamizelki stosowane są od wiosny do jesieni, z uwagi na to, że nosi się ją na sobie, nie na kurtce." - powiedział Dariusz Rębiałkowski, rzecznik Straży Miejskiej Włocławek

W innych miejscowościach wyposażenie strażnika miejskiego jest zbliżone do tego z jakim mamy do czynienia we Włocławku. Jedyną różnicą jest to, że niekiedy strażnicy są dodatkowo wyposażeni w paralizatory. Co jakiś czas pojawiają się postulaty, aby wyposażyć Straż Miejską w bronią palną oraz zwiększyć jej kompetencje, zrównując ją z Policją. Według licznych opinii tak dozbrojeni strażnicy działaliby odstraszająco w stosunku do potencjalnych przestępców. Sprawę mężczyzny, który zaatakował nożem włocławskiego funkcjonariusza bada Prokuratura.

K.M.

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.11.2020, 12:17
Nie tylko kadra zarządzająca Strażą Miejską jest do zwolnienia ale także Pan,mikrego wzrostu ,ktory co pół godziny wychodzi na papierosa i widać ,ze chyba zbytnio pracy nie ma i się nie przemęcza wychodząc ciągle na przerwę. Z tego co kojarzę jest to ta sama osoba ,która kiedyś zasłyneła z pokazywania środkowego palca i została uwieczniona na zdjeciu i upubliczniona na jednym z portali...Link do tego zdarzenia https://www.youtube.com/watch?…
Jak widać sprawdza sie tu powiedzenie ,że ryba psuje sie od głowy...Po tamtym zdarzeniu Pan nadal pracuje i pewnie teraz też z tym nikt nic nie zrobi bo widać układy i układziki mimo tylu afer jakie teraz mają miejsce w Straży Miejskiej. Pan Komendant nagrody przyznaje sobie i swoim pupilkom a Strażnicy ,którzy starają sie wykonywać swoje obowiązki i mają inne zdanie niż komendant są zwalniani. Wstyd!!!!
znany osobiście
znany osobiście 30.11.2020, 12:00
No ten Pan dziś po wielu latach parzenia KAWY panu Komendantowi bo pełnił funkcję sekretarki dziś jest Naczelnikiek dyżurnych i monitoringu nie będąc nawet 1dnia na ulicy co najlesze unie tylko co chwilę chodzić na papierosy a nie ma pojęcia że w tym czasie powinien zrobić Odprawę służbową swoim podwładnym. Ale układzik to układzik i szczuczne stanowiska dla puili są robione. kolejny przy***s komendant z listy obdarowany wysokim wynagrodzeniem i nagrodami o 2tyś zl co miesiąc oczywiście bez karny jak reszta.
Ja
Ja 28.11.2020, 19:40
Pan Rzecznik to sie zachowuje jakby był z innej planety i tak naprawdę to mało wie...Zarówno Komendant jak Jego zastępca oraz Rzecznik powinni natychmiast zostać zwolnieni!!!
039
039 28.11.2020, 16:08
Panie rzeczniku dla czego okłamuje pan opinię publiczną ??? "Słowami strażnik jest ZAWSZE !!!! wyposażony w pałkę, kaidanki i gaz ??? Kłamie pan tak samo jak komendant tylko to widocznie potraficie. Więc zatrudniony jestem od 17.02.2020 , pałkę , kaidanki i bloczek mandatowy pobrałem 11.05.2020 a GAZ dopiero 23.11.2020 bardzo długo po tym zdarzeniu i to tylko dla tego że sporządziłem urzędową notatkę ktora trafiła do prezydenta a już 24.11.2020r już zdałem Gaz i mundur gdyż w trybie pilnym zostałem przeniesiony na monitoring miejski ...... Pan napsze prawdę Włocławianą dla czego !? czy też pan nakłania albo uda że nie wie o co chodzi ????
039
039 28.11.2020, 05:38
Panie Dariuszu jest Pan rzecznikiem prasowym straży miejskiej i nie powinien pan kłamać i oszukiwać opinię publiczną ?!?!?! Gdyż pracuję od 17.02.2020 a miotacz ręczny gazu(mały gaz magnum) otrzymałem dopiero po złożeniu notatki służbowej które otrzymał Prezydenta Miasta i komendanta dopiero to dało efekt bym otrzymał używany gaz w dniu 23.11.2020r bardzo długo po interwecjach z nożownikiem. Wiec nie każdy !!! I nie obowiązkowo .... jak widać !!! Piszemy prawdę Panie rzeczniku !!!!! to pana obowiązek.

Pozostałe