Zmiana na stanowisku Zastępcy Prezydenta Włocławka. Nowym Zastępcą została Monika Jabłońska

  • 27.11.2020, 18:30 (aktualizacja 27.11.2020, 23:31)
  • B.B.
Zmiana na stanowisku Zastępcy Prezydenta Włocławka. Nowym Zastępcą została Monika Jabłońska archiwum

Dziś na godzinę 18:45 Prezydent Marek Wojtkowski za pośrednictwem mediów społecznościowych niespodziewanie ogłosił zmianę Zastępcy Prezydenta Włocławka. Stanowisko straciła Barbara Moraczewska, która już w poprzedniej kadencji piastowała tę funkcję.

"Dziś zapadły w Urzędzie Miast pewne decyzje personalne. Zakończyliśmy współpracę z Barbarą Moraczewską. Krótko rzecz ujmując rozstaliśmy się, wykonaliśmy bardzo wiele zadań. Chciałbym podziękować za ponad 6-letnią współpracę. Zawsze mogliśmy na sobie polegać. Dynamika współczesnego świata jest taka, że trzeba podejmować nowe wyzwania i dlatego taka decyzja miała dzisiaj miejsce. Żeby nie pozostawiać Państwa w niepewności podjąłem decyzje o powołaniu nowego zastępcy, będzie nią pani Monika Jabłońska. Włocławianka, absolwent socjologii na Uniwersytecie Łódzkim, studiów międzyuczelnianych na Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Głównej Handlowej. Dała się poznać przede wszystkim jako wieloletni rzecznik prasowy Kujawskiej Szkoły Wyższej." - powiedział Prezydent Marek Wojtkowski

Włodarz wyraził nadzieję, że Monika Jabłońska poradzi sobie na nowym stanowisku. Nieci później  na Facebooku prezydent przedstawił "życiorys" nowego, trzeciego zastępcy:

 

Monika Jabłońska – Włocławianka od urodzenia, od 3 lat mieszka poza Włocławkiem ale pracuje i działa społecznie we Włocławku, mgr socjologii, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi oraz międzyuczelnianych (UW i SGH) studiów podyplomowych w zakresie umiejętności społecznych realizowanych w ramach Higher Education Support Program. Obecnie jest słuchaczem studiów MBA w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem społecznym. Od 20 lat związana z Kujawską Szkołą Wyższą we Włocławku (kiedyś Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną we Włocławku) – od 2000 r. do dziś - kierownik działu promocji i rzecznik prasowy (m.in. autor strategii promocji uczelni), wykładowca akademicki. Podczas pracy na uczelni – komisarz 8 edycji Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości. Wcześniej pracowała w urzędzie wojewódzkim w Biurze Wojewody Włocławskiego (zajmowała się m.in. budowaniem systemu komunikacji w urzędzie) a potem w Wydziale Kultury (inspektor wojewódzki). Od początku czyli od 2013 roku Prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” – podczas jej kadencji Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego, zrealizowano ponad 25 projektów, w tym projekty unijne. Obecnie, do końca 2020 roku Fundacja „Vladislawia”, której jest Prezesem jest Operatorem kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”. Członek dwóch kadencji Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Komitetu Rewitalizacji, członek Włocławskiego Towarzystwa Naukowego oraz członek założyciel Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich. 
Od stycznia br. Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania Miasto Włocławek, wcześniej członek Rady LGD oceniającej wnioski. Lokalna Grupa Działania Miasto Włocławek obecnie realizuje 26 grantów na łączną kwotę 1.444.499,29 zł i dodatkowo konkurs – 1.200.000,00 zł.

 

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
szrot
szrot 28.11.2020, 21:52
Nowszy model, takie są zwyczaje.
Fryta
Fryta 27.11.2020, 21:30
Przykro ze nie mowi sie tu o zaslugach bylej Pani prezydent
mietekczeresniak
mietekczeresniak 28.11.2020, 21:04
Jakich zasługach niby? lub raczej dla kogo?
fertyk
fertyk 27.11.2020, 20:25
Czy to wynika ze zmiany rektora?
MałaMi
MałaMi 27.11.2020, 19:58
Bardzo dobrze, pani Moraczewska wyjątkowo zadufane babsko.

Pozostałe