Włocławski Zakład Karny przekazał Hospicjum Pomorze Dzieciom prace plastyczne i rękodzielnicze

  • 28.11.2020, 15:49 (aktualizacja 28.11.2020, 15:52)
  • informacja prasowa
Włocławski Zakład Karny przekazał Hospicjum Pomorze Dzieciom prace plastyczne i rękodzielnicze sw.gov.pl

Obrazy, figurki, szkice, origami przedstawiające postacie aniołów były przedmiotem specjalnie przygotowanej przesyłki dla fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom. Akcje we włocławskiej jednostce penitencjarnej zainicjował wychowawca ds. kulturalno-oświatowych, który działalność resocjalizacyjną połączył z charytatywną, przyłączając się w niekonwencjonalny sposób do akcji 12 500 Aniołów. Wychowawca w ramach zajęć kulturalno-oświatowych zachęcił skazanych z Zakładu Karnego we Włocławku do stworzenia prac przedstawiających anioły, a następnie przekazania prac, które mogą nie tylko choć trochę rozweselić małych bohaterów fundacji, ale również zostać wystawione na licytację celem zebrania środków finansowych przeznaczonych na działalność fundacji.

Hospicjum Pomorze Dzieciom powstało w 2014 roku i zapewnia opiekę paliatywną nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom w ich własnych domach. Personel, który tworzą pielęgniarki, lekarze, fizjoterapeuci, psycholodzy, kapelan i pracownicy administracyjni jest gotowy do pomocy 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Główne cele to: poprawa jakości życia dziecka, łagodzenie cierpień, pomoc w zrozumieniu choroby, wsparcie rodziny w odnalezieniu się w trudnej sytuacji życiowej. Akcja 12 500 Aniołów polega na znalezieniu 12,5 tysiąca osób, które podarują osiem złotych miesięcznie na specjalistyczną opiekę medyczną.

W myśl misji Hospicjum „Skoro nie możemy dołożyć dni do życia naszych dzieci, dołóżmy życia do ich dni”.

informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe