Znaki drogowe z literówkami na nowo wybudowanym odcinku drogi wojewódzkiej...

  • 30.11.2020, 21:32 (aktualizacja 01.12.2020, 22:26)
  • B.B.
Znaki drogowe z literówkami na nowo wybudowanym odcinku drogi wojewódzkiej... B.B.

Na facebookowym profilu Kowal W Obiektywie zostało zamieszczone ciekawe zdjęcie z remontowanego od kilku lat odcinka drogi wojewódzkiej nr 265. Remont obejmuje także pobocza. Wymienione zostały również znaki określające, do jakiej miejscowości wjeżdżamy (znak E-17a), bądź informujące, gdzie należy skręcić, aby do danej miejscowości się dostać (znak E-4).

Problem, poza długim czasem prac drogowych, polega na tym, że na niektórych znakach z nazwami miejscowości liter jest za dużo, a czasem za mało. I tak Łagiewniki są teraz Łagienikami, a Nakonowo to Nakanowo. Co ciekawe, na części znaków, nazwy są napisane poprawnie. Adres zamieszkania zmienili również mieszkańcy Warząchewki Polskiej. Teraz, zgodnie ze znakami, jest to Warzachewska Polska. Nie wiadomo, czy mieszkańcy tych miejscowości są zadowoleni z wprowadzonych zmian. Na pewno trudno będzie im się do nich przyzwyczaić.

Rzecz jasna pomyłki się zdarzają. Ale ktoś te tablice zamówił, ktoś odebrał, a później ktoś zamontował. I nikt nie zauważył błędów w nazwach miejscowości? A może zamówienie zostało złożone z błędem? Miejmy nadzieję, że znaki można jeszcze odesłać do producenta i otrzymać takie z poprawnymi nazwami.

B.B.

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 01.12.2020, 08:02
To są zwyczajne kpiny. Zatwierdzali to pewnie absolwenci gimbazy, ktorzy nie potrafią czytac i pisać. Calkowity brak odpowiedzialnosci. Smutna rzeczywistość.
Jaaaa
Jaaaa 30.11.2020, 23:11
Kto to dopuscił ?
Czy w tym mieście ktoś bierze za coś wogóle odpowiedzialność?

Pozostałe