Jest decyzja ws. apelu parafian. Biskup przed odejściem zmienia proboszczów w Czernikowie i Korczewie

  • 03.12.2020, 17:31 (aktualizacja 03.12.2020, 20:21)
  • B.B.
Jest decyzja ws. apelu parafian. Biskup przed odejściem zmienia proboszczów…

Podczas Strajku Kobiet, które od kilku tygodni przetaczają się przez nasz kraj doszło do wielu kontrowersyjnych oraz niebezpiecznych sytuacji. Jedna z nich miała miejsce w miejscowości Czernikowo pod Toruniem. Dnia 28 października tamtejszy proboszcz ksiądz Piotr S. wyszedł do protestujących z bronią. Groził zarówno uczestnikom strajku jak też policjantom. Ksiądz usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych i przyznał się do winy. Początkowo biskup Wiesław Mering zawiesił księdza w funkcji proboszcza, a następnie przeniósł go, jako administratora parafii, do Korczewa w gminie Zduńska Wola.

Decyzja biskupa spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem parafian. Jak informuje toruńska Gazeta Wyborcza podczas sumy 15 listopada o godzinie 11:30 odprawianej przez księdza Piotra S. parafianie zbuntowali się. Padły ostre, zdecydowane zdania: "Nie zgadzamy się", "Nie chcemy takiego proboszcza", "Nie będziemy dawać na tacę". Jak widać metoda rozwiązania problemu poprzez przeniesienie sprawiającego kłopoty księdza z jednej parafii do drugiej, w dobie mediów społecznościowych przestała być skuteczna.

Co dalej z księdzem Piotrem? Na stronie włocławskiej Kurii w informacji z dnia 1 grudnia czytamy, że z dniem 14 listopada ks. Piotr został zwolniony ze stanowiska dziekana dekanatu czernikowskiego, zwolniony z funkcji proboszcza parafii Czernikowo. Jego miejsce 21 listopada zajął ks. Krzysztof Graczyk, a ks. Michał Styczyński został mianowany proboszczem parafii Korczew. Gdzie teraz trafi ksiądz grożący parafianom bronią? Niezbadane są wyroki boskie.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe