Znaki z błędami zostały zmienione. O literówkach na drodze wojewódzkiej poinformowało TVP

  • 04.12.2020, 13:13 (aktualizacja 04.12.2020, 13:18)
  • B.B.
Znaki z błędami zostały zmienione. O literówkach na drodze wojewódzkiej poinformowało TVP

W poniedziałek informowaliśmy Państwa o literówkach na znakach drogowych na remontowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 265. Przypomnijmy, że Łagiewniki zgodnie z napisem widniejącym na znaku stały się Łagienikami, Nakonowo Nakanowem, a Warząchewka Polska Warzachewską Polską. Po publikacji naszego artykułu sprawą zainteresowały się media ogólnopolskie. Wczoraj o literówkach ukazał się materiał w Teleexpressie Extra. W emitowanym na TVP Info programie wypowiedział się Michał Sitarek z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, który oznajmił, że błąd wynika z tego, iż wykonawca bazował na materiałach z dokumentacji projektowej. Znaki mają być poprawione, a ciągnący się remont ma zostać zakończony do końca roku.

Dziś ponownie udaliśmy się na drogę wojewódzką, by sprawdzić, czy rzeczywiście znaki zostały poprawione. Wykonawca wywiązał się z obietnicy i miejscowości nazywają się już prawidłowo. Kto zapłaci za to zamieszanie? Pewnie jak zwykle podatnik.

B.B.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe