Dźgniętego nożem 19-latka zostawili w lesie. Aresztowano 29-letniego podejrzanego w sprawie zabójstwa włocławianina

  • 09.01.2021, 18:29 (aktualizacja 09.01.2021, 18:39)
  • Bogumiła Obałkowska
Dźgniętego nożem 19-latka zostawili w lesie. Aresztowano 29-letniego podejrzanego w sprawie zabójstwa włocławianina Fot. Policja

Policjanci z Włocławka i Bydgoszczy prowadząc czynności do zabójstwa doprowadzili dwóch mężczyzn do prokuratury, gdzie podejrzani usłyszeli zarzuty związane ze śmiercią 19-latka. 29-latek odpowie za zabójstwo włocławianina, za co może mu grozić nawet dożywocie. Natomiast 23-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu. Sąd, na wniosek śledczych, zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanych


"Cała sprawa rozpoczęła się w środę (06.01.2021) kiedy policjanci z Włocławka zostali powiadomieni o zwłokach mężczyzny odnalezionych tuż przy drodze żużlowej, znajdującej się w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Marianki (gm. Brześć Kujawski). Natychmiast na miejsce pojechali funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu śledczych i prokuratora. Przeprowadzone czynności pozwoliły wstępnie ustalić, że do śmierci 19-latka mogły przyczynić się inne osoby."-informuje Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku 

Kryminalni z włocławskiej komendy, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, pracując nad wyjaśnieniem sprawy wytypowali i zatrzymali w czwartek (07.01.2021) do wyjaśnienia sześciu włocławian. Mężczyźni w wieku od 23 do 29 lat trafili do policyjnego aresztu.

Natomiast w piątek (08.01.2021) policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, że dwóch z zatrzymanych w wieku 23 i 29 lat może mieć związek ze śmiercią 19-letniego mieszkańca Włocławka. Obaj zostali doprowadzeni do prokuratury.

W prokuraturze starszy z nich usłyszał zarzut zabójstwa poprzez zadanie ciosu nożem w udo i pozostawienie rannego bez udzielenia pomocy, natomiast młodszy odpowie za pozostawienie rannego bez pomocy w kompleksie leśnym. Za zabójstwo 29-latkowi może grozić kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. Natomiast 23-latkowi za nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.  

Dzisiaj (09.01.2021) na wniosek śledczych sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Najbliższe 3 miesiące włocławianie spędzą za kratkami.  

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
REalMadness
REalMadness 10.01.2021, 10:05
śmieszne te kary jeśli działali we dwójkę to powinni odpowiadać po równo czapa

Pozostałe