Wjechał w środek ronda, trwa akcja wyciągania auta...

  • 12.01.2021, 01:24 (aktualizacja 12.01.2021, 12:39)
  • Bogumiła Obałkowska
Wjechał w środek ronda, trwa akcja wyciągania auta... fot. Bogna Obałkowska

Od blisko półtorej godziny trwa akcja wyciągania osobowej Mazdy z środka ronda im. Zofii Degen-Ślósarskiej na Zazamczu. W nieznanych nam jeszcze okolicznościach kierowca samochodu wjechał w środek ronda. Usytuowanie samochodu sugeruje, że poruszał się ul. Promienną w kierunku miasta. Na miejscu są policjanci. Osobową Mazdę początkowo usiłowano wydobyć na lince holowniczej innym osobowym autem. Potem zdecydowano się sprowadzić auto terenowe. Niestety, koła Mazdy ślizgają się na kamieniach, które wysypane są na rondzie. Wjazd na rondo zarejestrowały z pewnością kamery SatFilmu. Policjanci będący na miejscu usiłowali skontaktować się z firmą SatFilm w celu uzyskania zapisu.

aktualizacja:
O godz. 1.33 auto udało się wyciągnąć z ronda.

aktualizacja (12.01)

"Do zdarzenia doszło wczoraj (11.01.2021) po godzinie 23, kiedy zostaliśmy powiadomieni o zaparkowanym pojeździe na wysepce ronda przy ulicy Promiennej i Budowlanych we Włocławku. Po dojechaniu na miejsce policjanci z partolówki zauważyli przy mazdzie dwóch mężczyzn, z czego jeden zachowywał się dość nerwowo na widok mundurowych. Mocno zaciskał rękę, w której funkcjonariusze ujawnili zawiniątko z białym proszkiem. 22-latek będący pasażerem auta został zatrzymany i przewieziony do komendy wraz z zawiniątkiem, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Badanie białego proszku wykazało, że jest to amfetamina o wadze 2g. Za posiadanie środków odurzających odpowie on przed sądem i może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności." - informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku

Natomiast drugi z nich w wieku 18 lat okazał się kierowcą mazdy. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że powodem wjechania na wysepkę ronda i uszkodzenia roślinności był wykonany przez kierowcę gwałtowny manewr hamowania. To spowodowało, że utracił on panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Za spowodowanie zdarzenia drogowego 18-letni mieszkaniec Włocławka został ukarany mandatem karnym. Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy.

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
CEROL
CEROL 12.01.2021, 12:12
NO ZNOWU PIJANY JA NIE M O G Ę

Pozostałe