Prokuratura Okręgowa we Włocławku powiadomiona o gigantycznym nielegalnym wysypisku

  • 13.01.2021, 23:59 (aktualizacja 14.01.2021, 17:15)
  • Źródło: WIOŚ
Prokuratura Okręgowa we Włocławku powiadomiona o gigantycznym nielegalnym wysypisku fot. WIOŚ

Inspektorzy Delegatury WIOŚ we Włocławku zakończyli czynności kontrolne na działce w Złotopolu, powiat lipnowski, gdzie w listopadzie ubiegłego roku stwierdzono magazynowanie bardzo dużych ilości odpadów komunalnych. W związku ze stwierdzonymi w trakcie kontroli nieprawidłowościami, wobec przedsiębiorcy wszczęto cztery postępowania w sprawie wymierzenia kary pieniężnej, w tym za zbieranie odpadów bez wymaganego zezwolenia. Zgodnie z przepisami czyn ten jest zagrożony karą w wysokości do 1 mln złotych.
Podczas oględzin wykorzystano dron, który umożliwił pełne zobrazowanie skali nielegalnego procederu. O potencjalnym zagrożeniu pożarowym poinformowano straż pożarną, która na podstawie swojej kontroli stwierdziła, iż na terenie brak jest wystarczających zabezpieczeń przeciwpożarowych.
W trakcie kontroli pobrano próby gleby do badań laboratoryjnych, które wykazały przekroczenie zawartości węglowodorów ropopochodnych, w związku z czym poinformowano Regionalnego Dyrektora Ochrony środowiska w Bydgoszczy o możliwości wystąpienia szkody w środowisku.
Ponadto, skierowano wystąpienie do wójta gminy o podjęcie działań zmierzających do usunięcia nielegalnie magazynowanych odpadów oraz zawiadomiono Prokuraturę Okręgową we Włocławku o możliwości popełnienia przestępstwa.

 
Źródło: WIOŚ

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.01.2021, 19:11
A wysypisko śmieci w Kucerzu g.Lubanie firmy Groneko? Może niech nim sie WIOŚ zainteresuje! Śmieci skladowane są przy samej Wiśle i nikt nic z tym nie robi!
Tak zrobić
Tak zrobić 14.01.2021, 10:03
Zabrać całą nieruchomość i oczyścić za to działkę i inne tego typu miejsca. Stop Januszom biznesu!

Pozostałe