Kolejne ognisko ptasiej grypy w naszym województwie

  • 14.01.2021, 13:17 (aktualizacja 14.01.2021, 13:20)
  • B.B.
Kolejne ognisko ptasiej grypy w naszym województwie

Kilka dni temu informowaliśmy o wykryciu ogniska ptasiej grypy na terenie powiatu grudziądzkiego. Z tego powodu zagazowanych zostało 11 000 sztuk indyków o łącznej wadze 200 ton. Wojewoda Kujawsko-Pomorski podjął decyzję o zwołaniu sztabu kryzysowego.

Niestety dzisiaj otrzymaliśmy informację o kolejnym ognisku ptasiej grypy, tym razem na terenie powiatu inowrocławskiego. Choroba dotknęła ponownie indyki. Ognisko dotyczy ok. 30 000 ptaków. Wczoraj wydane zostało rozporządzenie, zgodnie z którym obszar w promieniu 3 km wokół miejsca wystąpienia grypy ptaków uznaje się za obszar zapowietrzony. Natomiast teren w promieniu 10 km to obszar zagrożony ptasią grypą. Na terenie zapowietrzonym m.in. właściciele drobiu muszą zadbać o to, aby nie był możliwy kontakt ptactwa z innym z sąsiednich gospodarstw lub z ptactwem dzikim. Obowiązkowe jest też stosowanie wskazanych środków bezpieczeństwa biologicznego.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe