Wykryto trzecie ognisko ptasiej grypy w naszym województwie

  • 18.01.2021, 14:40 (aktualizacja 18.01.2021, 22:10)
  • B.B.
Wykryto trzecie ognisko ptasiej grypy w naszym województwie

Od początku stycznia napływają do nas informacje o przypadkach wykrycia ptasiej grypy w naszym województwie. Pierwsze ognisko zostało wykryte w powiecie grudziądzkim. Zagazowanych zostało 11 000 sztuk indyków. Również te ptaki padły ofiarą tej choroby na terenie powiatu inowrocławskiego. Tutaj zachorowało 30 000 indyków. Dziś dowiedzieliśmy się, że na terenie tego powiatu wykryto kolejne ognisko ptasiej grypy. Tym razem 30 000 kur zachorowało.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz poinformował, że strefa zapowietrzenia to obszar w obrębie 3 km od miejsca ogniska. Natomiast teren w promieniu 10 km to obszar zagrożony ptasią grypą. Na terenie zapowietrzonym m.in. właściciele drobiu muszą zadbać o to, aby nie był możliwy kontakt ptactwa z innym z sąsiednich gospodarstw lub z ptactwem dzikim. Obowiązkowe jest też stosowanie wskazanych środków bezpieczeństwa biologicznego.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe