Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi Komendy Miejskiej Policji we Włocławku

  • 19.01.2021, 13:04 (aktualizacja 19.01.2021, 13:07)
  • B.B.
Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi Komendy Miejskiej Policji we Włocławku KMP Włocławek

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku odbyła się uroczystość ślubowania przyjętych policjantów, która jest bardzo ważnym dniem dla każdego z nich. To właśnie od wypowiedzenia w obecności Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku słów roty ślubowania stali się policjantami.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej." - brzmi rota przysięgi

Po złożeniu ślubowania podinsp. Anna Kochowicz w imieniu kadry kierowniczej i wszystkich funkcjonariuszy, pogratulowała im wstąpienia w nasze szeregi. Zwróciła im także uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania i podkreśliła wagę zobowiązania przyjętego przez młodych funkcjonariuszy wiążącego się z wyborem zawodu policjanta.

 

B.B.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe