Lewica uczciła rocznicę wyzwolenia Włocławka

  • 20.01.2021, 17:25 (aktualizacja 20.01.2021, 20:09)
  • B.B.
Lewica uczciła rocznicę wyzwolenia Włocławka

Dziś na Placu Wolności upamiętniona została 76 rocznica wyzwolenia Włocławka spod okupacji III Rzeszy. 20 stycznia 1944 r. wojska I Frontu Białoruskiego stanęły na przedpolach naszego miasta i po ciężkich walkach zajęły Włocławek. Niewielkie grupy garnizonu niemieckiego stawiały opór jeszcze przez kolejne dwa dni. Aby upamiętnić rocznicę przedstawiciele włocławskiej Lewicy złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego. Z powodu pandemii koronawirusa uroczystość została podzielona na dwie części. O godzinie 11:30 kwiaty złożył przewodniczący włocławskiej Lewicy Krzysztof Kukucki.

"Jak co roku włocławska Lewica stara się upamiętnić ważną w historii naszego miasta datę, datę zakończenia okupacji hitlerowskiej, de facto dla mieszkańców Włocławka zakończenia II wojny światowej. (...) Myślę, że to święto dzisiejsze jest ważne ze względów edukacyjnych dla młodszego pokolenia, bo bardzo łatwo zapominamy do czego prowadzą nacjonalizmy, do czego prowadzi kult jednostki, do czego prowadzi zacietrzewienie się i jak okrutna dla Polaków była II wojna światowa." - powiedział Krzysztof Kukucki

Po południu, o godzinie 14:00 wieńce złożyli radni Klubu Radnych Lewicy oraz członkowie zarządu partii.

B.B.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe