13 osób ewakuowano z kamienicy przy ul. 3-go Maja. Zawaliła się część dachu

  • 23.01.2021, 18:43 (aktualizacja 23.01.2021, 18:50)
  • informacja prasowa
13 osób ewakuowano z kamienicy przy ul. 3-go Maja. Zawaliła się część dachu fot. Policja

W jednej z kamienic przy ul. 3-go Maja dzisiaj (23.01.2021) zawaliła się część podbitki dachowej w pomieszczeniu na poddaszu. 13 osób zostało ewakuowanych z lokali zagrożonych. W wyniku wypadku nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Nadzór budowlany wyłączył lokale z możliwości przebywania, a policjanci pod nadzorem prokuratora będą ustalać okoliczności zdarzenia.  

"Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 14.00 w kamienicy przy ul. 3-go Maja we Włocławku. Policjanci poinformowani przez straż pożarną o zawaleniu się najprawdopodobniej dachu jednej z kamienic w centrum miasta natychmiast udali się na miejsce i zabezpieczali działania straży pożarnej. Z lokali mieszczących się na niższych kondygnacjach ewakuowane zostało 13 osób. Dla nich podstawiony został autobus miejskiego przedsiębiorstwa do czasu zakończenia działań. Po akcji służb ratowniczych, które potwierdziły, że nikt nie ucierpiał w tym wypadku do swoich działań przystąpili policjanci. Przeprowadzone oględziny przy współudziale pracownika nadzoru budowlanego pozwoliły wstępnie ustalić, że doszło do zawalenia się części podbitki dachowej na wyłączonym z użytkowania poddaszu. Decyzją nadzoru budowlanego mieszkańcy lokali znajdujących się poniżej miejsca wypadku nie mogą powrócić do swoich mieszkań."- informuje Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku

Natomiast w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życie lub zdrowia osób oraz ustalenia  dokładnych przyczyn zawalenia się podbitki dachowej prowadzone jest postępowanie przez włocławskich policjantów pod nadzorem prokuratora.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stasiu
Stasiu 25.01.2021, 16:06
Większość tych kamienic niestety nie ma już właścicieli .Pan Bednarek zarządza nimi nie majac zadnego prawa wystarczyło spytac go o wlasciciela i tu bylo koniec rozmowy. Nikt tego nie kontroluje . Urząd Miasta siedzi cicho ktoś robi dobry ineres na tych kamienicach.6zl czynsz za 1m kwadratowy podkreslam plus wszyskie media.50 m.mieszkanie uwaga 4 osoby około 900zl z mediami.wszystkie kamienice którymi zarządza Pan Bednarek są w opłakanym stanie.


Użytkownik
Użytkownik 23.01.2021, 22:00
Już siedem lat temu to poddasze zostało wyłączone z uzytkowania.Uwczesna Pani Dyrektor G****k zapewniała że są pieniądze na naprawę dachu.Pytam się co się stało że do tej pory nic nie zrobiono.

Pozostałe