Zmarł dr Zbigniew Kaczmarek, specjalista medycyny paliatywnej

  • 24.01.2021, 14:57 (aktualizacja 24.01.2021, 22:39)
  • B.B.
Zmarł dr Zbigniew Kaczmarek, specjalista medycyny paliatywnej

Smutną wiadomość przekazało za pośrednictwem mediów społecznościowych Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej. Zmarł znany włocławski lekarz dr Zbigniew Kaczmarek specjalista medycyny paliatywnej i chorób wewnętrznych, twórca opieki paliatywnej we Włocławku i w dawnym Województwie Włocławskim.
Doktor Kaczmarek w 1993 r. doprowadził do powołania w Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku Poradni Walki z Bólem i Oddziału Opieki Paliatywnej, którego był Ordynatorem. Dwa lata później, w 1995 r. utworzył Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział we Włocławku, którego był Prezesem do końca życia. W 1997 r. w ramach Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział we Włocławku powołał Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Opieki Domowej, którego był Kierownikiem Medycznym i Dyrektorem do końca życia. Od roku 2000 do 2018 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej im. Profesora Jacka Łuczaka.
Dr Zbigniew Kaczmarek podejmował liczne inicjatywy na rzecz Pacjentów i Ich Rodzin w zakresie organizacji opieki paliatywnej. Był autorem i współautorem licznych publikacji dotyczących opieki paliatywnej i leczenia bólu.

 

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jan
jan 24.01.2021, 16:59
Bardzo szanowałem go za nie stosowanie terapii uporczywej, gdy już i tak nie było ratunku

Pozostałe