Co ze sprawą Szymona, który zmarł przed rokiem w budynku policji? Prokurator bada jeszcze jeden wątek

  • 25.01.2021, 20:13 (aktualizacja 26.01.2021, 08:55)
  • B.B.
Co ze sprawą Szymona, który zmarł przed rokiem w budynku policji? Prokurator bada jeszcze jeden wątek Fot.B.Obałkowska

Zimą ubiegłego roku doszło do tragedii w budynku Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. 25 lutego 2020 r. został zatrzymany przez policję 38-letni Szymon Komorowski, w związku ze sprawą narkotykową. Podczas czynności prowadzonych przez mundurowych mężczyzna stracił przytomność. Z informacji jakie przekazała rzecznik policji Monika Chlebicz, funkcjonariusze udzielili zatrzymanemu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Niestety ratownicy stwierdzili zgon 38-latka.

Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Słupsku, po tym jak włocławska Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o jej wyłączenie. W postępowaniu przeprowadzono sekcję zwłok Szymona. Wynika z niej, że mężczyzna zmarł na skutek niewydolności krążeniowo-oddechowej. Następni przeprowadzona została kolejna sekcja, tym razem w Bydgoszczy. Aby wyjaśnić dokładnie przyczyny i mechanizm śmierci Szymona swoją opinię miał jeszcze wyrazić biegły z dziedziny medycyny sądowej.

"Rozmawiałem z Prokuratorem, który prowadzi to postępowanie, uzyskał on już opinię uzupełniającą biegłego z zakresu medycyny sądowej. Celem tej opinii było ustalenie jaki był mechanizm powstania obrażeń u tego człowieka. Prokurator ma obraz co do przyczyny śmierci tego pana. Jednakże przed podjęciem ostatecznej decyzji w tej sprawie, Prokurator zdecydował, że uzyska jeszcze jedną opinię biegłego z zakresu stosowania przymusu bezpośredniego celem ustalenia, czy te techniki obezwładniające stosowane przez funkcjonariuszy wobec tego człowieka były przeprowadzone w sposób prawidłowy, stosowne do sytuacji." - informuje Prokurator Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Śledztwo mające wyjaśnić przyczynę śmierci Szymona zostało przedłużone do końca lutego tego roku.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LEON
LEON 26.01.2021, 07:40
kiedy będzie PROTEST

Pozostałe